3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Rozhovor s Filipem Štefkou pro regionální web hokejbalu

Rozhovor s Filipem Štefkou pro regionální web hokejbalu - obrázek

Rozhovor s Filipem Štefkou pro regionální web hokejbalu - obrázek

Naše cíle pro jarní část? Hrát jednoznačně playoff“, tvrdí forvard Poličky Filip Štefka
Všechny soutěže již zalehli do zimního spánku, ale i tak vám přinášíme další pohled na jednoho z talentovaných, mladých hráčů hrajícího za východočeského zástupce v druhé nejvyšší tuzemské soutěži. Filip Štefka je tahounem týmu SK Kometa Polička, kterému se mimochodem nedaří vůbec špatně. Nachází se prozatím na páté pozici, tedy přímo uprostřed tabulky, ale nepříjemně se na ně tlačí týmy hned pod nimi. Vraťme se ale k útočníkovi, kterého vždy zdobila vytříbená technika a cit pro hru. Ani rychlost u něho není slabá stránka, a tak se možná nabízí otázka, proč nehraje za některý tým z vyšší soutěže?

Filip se díky jeho šikovnosti dokázal probojovat i do několika mládežnických reprezentačních výběrů a největší jeho vizitkou je titul mistra Evropy hráčů do 18ti let. Vždy patřil mezi hráče, kteří na hřišti vyčnívají, někdo si může vzpomenout i na jeho krátkou epizodu v letohradském extraligovém dresu. Nejvíce toho ale nahrál za jeho mateřský klub z Poličky. V letošní sezoně si opravdu počíná jako jeden z nejzkušenějších pilířů mužstva a se čtrnácti body za šest branek a osm asistencí mu patří druhé místo týmového ohodnocení.   

Následující rozhovor vám odkryje několik otázek. Čeho chce v hokejbale tento nadějný forvard dosáhnout? Jak vidí ambice svého týmu v jarním pokračování a další.

Ahoj Filipe, jak jsi se k hokejbalu vůbec dostal? Nehraješ náhodou i lední hokej?

Ahoj, k hokejbalu jsem měl hodně blízko kvůli tátovi, který trénuje už dlouhou dobu, takže to byl on, kdo mě k němu dovedl. Chodil jsem s ním odmalička na tréninky. Lední hokej jsem hrál do té doby, než jsem šel do Prahy na vysokou a teď už hraju jen městskou ligu.

Podle statistik je vidět, že si odehrál největší počet zápasů. Patříš tedy mezi stabilní pilíře a tahouny, vidíš to taky tak?
Zatím se mi v této sezoně vyhnulo nějaké zranění, takže jsem mohl odehrát všechny zápasy. U nás tým není rozdělen na ty lepší a horší, snažíme se hrát co nejvíc jako tým, ale samozřejmě jsem rád za ty body.

Jak jsi spokojen s týmovým aktuálním postavením a předváděnou hrou, je přes zimní přestávku co vylepšovat?

Hráli jsme celkem dobře, až na pár zápasů, ve kterých jsme mohli vyhrát, ale vlastními chybami a neschopností jsme zápas ztratili. Myslím, že obrana funguje dobře a gólmani chytají, největší problém máme se střílením branek. V zimní přestávce máme tréninky v tělocvičně, takže doufám, že na jaro natrénujeme dobře, pořád toho máme hodně co zlepšovat.

Jak vidíš cíle Poličky do jarního pokračování v první lize? A co ty osobně? Máš toho na svůj věk v hokejbale celkem dost, čeho by si chtěl jednou docílit?

Chtěli bychom hrát play-off a pokud možno vyfasovat nějakého soupeře, který nám sedí, i když v téhle konkurenci si člověk moc nevybere . Chci se pořád zlepšovat, dotáhnout to s Poličkou co nejdál a třeba si jednou zahrát někde extraligu.


Tvého času byl ročník 91 velmi silným a tobě se podařilo probojovat i do reprezentačního výběru do 18ti let. Jak se za tím zpětně ohlížíš? (bylo to velmi náročné atd?)


Jo rád na to vzpomínám, měli jsme super tým a jsem rád, že jsem tam mohl být. Dostat se do mládežnických výběrů je podle mě i o štěstí. Trenér tě vůbec nezná, takže záleží na tom, jak se mu v těch pár přípravných kempech předvedeš.

Myslíš si, že by se jednou v Poličce mohl hrát mužský extraligový hokejbal?

V budoucnu možná, v současné době na to bohužel nemáme hřiště ani zázemí.

Ty sám osobně by si rozhodně na extraligu měl, proč třeba nenastupuješ za některý z východočeských týmů? Ještě v dorosteneckém věku si se objevil v pár zápasech v Letohradě.

Byla to pro mě velká zkušenost, v 17 letech jsem byl v Letohradě na letní přípravě. Absolvoval jsem přípravné zápasy, a potom, když začala sezóna, jsem toho moc neodehrál. Jen pár zápasů. Rozhodl jsem se, že pro mě bude lepší, když budu pravidelně hrát, takže jsem se vrátil do Poličky a od té doby už žádná nabídka nepřišla.

Co by si doporučil všem mladým klukům a holkám, kteří se třeba rozhodují hrát hokejbal a nejsou si moc jisti?

Hlavně vás to musí bavit, nemá smysl dělat to z donucení, to se potom nemůžete ani zlepšovat.

Bude nějak speciálně v týmu Poličky probíhat zimní příprava?

Běhání, tréninky v tělocvičně, nějaké posilování, a tak, nic zvláštního.

A na závěr nám popiš tvůj největší hokejbalový zážitek?

Z hokejbalu mám spoustu zážitků, ale nejcennější je pro mě asi to, že můžu hrát v Poličce se spoluhráči, na které jsem se chodil jako malý dívat. A doufám, že si už brzo zahraju se svým bráchou, kterému je teď 14.

 

Děkuji ti za rozhovor a přeji ti hlavně, ať ti drží zdraví a daří se ti nejenom v hokejbale.

Pro www.hokejbal-vychod.cz Filip Červinka
03.02.2013 16:00:22
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one