3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009
Září 2010 - obrázek

Září 2010 - obrázek

Hradecký dres oblékne už na podzim kometa z Poličky, Petr Chmel
Kádr hokejbalistům Hradce Králové se opět rozšiřuje. Slibované překvapení konečně může veřejně zaznít. Červenožlutý dres totiž už v několika podzimních utkáních oblékne jeden z nejlepších útočníků v regionu, Petr Chmel. Hráč, o kterého vedení klubu dlouho usilovalo, podepsal s Hradcem Králové střídavý start a rozšíří již tak velmi silnou útočnou linii Východočechů.

V minulém roce se Petr Chmel z pracovních a osobních důvodů přestěhoval do Hradce Králové a několikrát se objevil na tréninku A-týmu. Už tenkrát překvapil a hlavně předčil většinu hráčů svým zaujetím, buldočí silou a technickými dovednostmi. Někdejší reprezentant a kapitán juniorských vicemistrů světa z Kralup nad Vltavou v regionální soutěži, kde válel dlouhá léta za Poličku, neztratil nic ze svých dovedností.

"Kdo Petra neznal, myslím, že byl až vyděšený, jakým stylem hokejbal hraje. Na prvních tréninkových jednotkách nás mírně řečeno překvapil. On je kombinací rychlosti Honzy Bacovského, tvrdosti Petra Nováka a zaujetí Pavla Kubeše. Navíc ke všemu přidává velké nasazení. My jsme o Petra měli dlouhodobě zájem, ale až s jeho stěhováním do Hradce to začalo být reálné. Je pravda, že momentálně budeme řešit velký přetlak útočníků, ale to jsou příjemné starosti" těší se z Chmelova střídavého startu předseda klubu Jan Hrabica. "Ještě nejsme detailně dohodnuti na kolik zápasů oblékne Petr náš dres, samozřejmě budeme usilovat o to, aby to bylo co nejvíce, a to nejen co se týče podzimní části" dodává Hrabica.

V Hradeckých sítích tak uvízla další velká ryba. Petr Chmel se ihned zapojil do letní přípravy, absolvoval celé soustředění s A-týmem a nastoupil i k přátelskému utkání s Letohradem, ve kterém zaznamenal hattrick. Teď už se bude jen čekat, jaké místo v sestavě mu trenér Hrabica vybere. Tomu začínají z přetlaku útočníků pomalu vznikat příjemné problémy a to jak formace hvězdných forvardů zkombinovat. Po příchodu nadějného útočníka Václava Petra a někdejšího kapitána Letohradu Jiřího Košťála bude Petr Chmel třetím novým útočníkem a vedle tradičních opor Bacovského, Kubeše, Nováka, Bílého, Urbana, Tesaře, Rudy, Hory a Nutila tak v Hradci vzniká velmi silná útočná vozba. A namíchat ten správný koktejl z kvalitních přísad někdy bývá těžké.

"Já si vůbec nemyslím, že by to měl být problém. Petr je skvělý hráč i člověk. Myslím, že každý hráč v Hradci je šťastný, že tu bude hrát. Na tréninkách v minulé sezóně jasně ukázal, že má nadprůměrnou extraligovou výkonnost. Poprvé jsem ho viděl hrát na MS v Kralupech, kde jsem poprvé nakoukl do juniorské reprezentace a byl to pro mě opravdu zážitek, převyšoval zbytek reprezentantů o třídu. Myslím, že to platí i o jeho hře v Poličce. Pro mě i pro tým je jeho příchod velkým impulsem" hodnotí příchod nového spoluhráče útočník Petr Novák.

Zdroj : web HBC Hradec Králové 198804.09.2010 15:37:28
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one