3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Letošní sezona je pro Poličku zatím výborná

Letošní sezona je pro Poličku zatím výborná - obrázek

Letošní sezona je pro Poličku zatím výborná - obrázek

Naše putování jednotlivými kluby už umožnilo si přečíst o klubech oblastní ligy, přehoupli jsme se přes kluby výhradně druholigové a Svítkovem počínaje se díváme do ligy první. Dnes se podíváme do klubu, který několik let patřilmezi dominantní týmy v regionální druhé lize a nyní bojuje v 1.ČNHbL - Východ. V mládežnických kategoriích už čtvrtý rok suverénně ovládá regionální soutěž v karegorii mladších žáků. Zveme Vás do PoličkyVizitka klubu:

Rok založení klubu: 1987
Klubové barvy:
červená, bílá, modrá
Počet týmů v klubu:
4 – muži (1. ČNHbL), starší dorost, starší žáci a mladší žáci
Webové stránky:
www.kometa-policka.webgarden.cz
Předseda klubu:
Pavel Štefka
Trenéři:
Pavel Štefka (muži), Pavel Dvořák (mládež)
Největší úspěchy klubu:

Muži – 2x 3. Místo – Extraliga (1995 a 2000) Vítěz Č. Poháru 1997
Mládež: 1. Místo MČR – starší žáci 2006
1. Místo MČR – přípravka 2009
Největší osobnosti klubu:
Luboš Poul, Roman Schauer, Michal Chmel

Historie hokejbalové Poličky sahá do roku 1987, kdy se tehdy parta sedmi kluků přihlásila na dorostenecký turnaj v Českých Budějovicích. „Dresy jsme si půjčili ve škole, vyrážečku jsme měli ze slabikáře omotaného izolačkou, ale skončili jsme třetí. Jmenovitě tedy byla první Kometa ve složení: Pavel Dřínovský, Franta Dřínovský, Standa Bartoš, Jarda Dufek, Jirka Doležal, Pavel Štefka a Roman Schauer. A musím zmínit ještě Pavla Mičku (toho rodiče s námi nepustili),“ vzpomíná na začátky klubu předseda Komety Pavel Štefka.

První vítězství regionální soutěže mužů si připsala Kometa v sezoně 2003/04, podruhé pak zvítězila v sezoně 2008/09, když ve finále porazila na čtyři zápasy pardubickou Alfu (s výsledky 1:5, 4:8, 6:4, 5:1). I Pavel Štefka dostal otázku, která sezona byla v historii Komety nejlepší:
„To se mi těžko hodnotí. Sezóny, ve kterých se dosáhne nějakého úspěchu, jsou vždy veselejší, ale někdy sice nejste první, zato se podaří jiné a možná ještě důležitější věci. Hokejbal je stále i na nejvyšší úrovni „jen“ amatérský sport, důležité je aby bavil hráče jak dospělé, tak hlavně děti.“

Zanechme ale historii historií a pojďme do současnosti. V letošní sezoně hrají muži první ligu – Východ a Kometa má svůj tým v soutěži staršího dorostu a také v obou soutěžích žáků – mladších i starších. Ve všech třech mládežnických kategoriích jsou Poličští po podzimu na předních příčkách.


Mužský tým
pod vedením již zmiňovaného Pavla Štefky strávil pomalu se ke konci chýlící zimní přestávku na sedmé příčce prvoligové tabulky. Po 15ti zápasech mají Poličští na kontě 20 bodů – o dva body více než osmý Hodonín. Kanadské bodování týmu vede s 19 KB Petr Chmel. Cíl, který si před sebe trenér společně s celým týmem klade na jarní část, zní jasně: „Přáli bychom si udržet se v osmičce pro play-off.“

Starší dorostenci
mají s pouhými dvěma prohrami ze 13 utkání desetibodový náskok před druhou Chrudimí, kanadské bodování zde vede s 23 kanadskými body Jiří Tobiáš, který také vede tabulku střelecky nejlepších hráčů celého regionu. Kometa tuto soutěž vyhrála v letech 2000/2001 (regionální soutěž SD) a následně také v ročníku 2001/2002 (NHbL dorostu) a v letošním ročníku má také velmi dobře našlápnuto. Jarní část nám ale napoví víc …

Letos jsou s tříletou přestávkou malé Komety také v soutěži
starších žáků. Tabulka říká, že po podzimu jsou druhé a nejproduktivnějším hráčem je David Hejtmánek. Zlaté medaile z prvenství v regionu Východ mají doma ti, kteří byli v týmu v sezoně 2005/06.

V soutěži
mladších žáků patří Komety ke stálicím na nejvyšším stupni vítězů. Regionální soutěž vyhráli v sezoně 2002/03 a také v posledních třech letech (2007/08, 2008/09, 2009/10). Tabulku vedou s poměrně vysokým náskokem i letos a kanadské bodování týmu i soutěže vede Dominik Mikulčák.

Neopomenutelná je Kometa také v kategorii
přípravek, kdy před dvěma lety hostili a vyhráli Mistrovství České republiky přípravek (článek si můžete připomenout na hokejbal.cz) a v loňské sezoně se zúčastnili dvou turnajů VČ přeboru přípravek (a oba turnaje vyhráli).

A jaká je letošní sezona očima předsedy Pavla Štefky?
„Myslím, že zatím výborná, žákům a dorostencům se daří a máme několik velmi nadějných mladých hráčů, kteří by podle mého jednou mohli dosáhnout i na extraligovou úroveň. Muži hrají vyšší soutěž, a i když zřejmě nebudeme hrát o první místa, jsme rádi, že jsme do 1. ligy vstoupili. Každý zápas je zajímavý a dramatický, hráči vidí, že je co zlepšovat a mají větší zájem.“

I Polička před sebe klade cíle do budoucnosti. Dlouhodobý cíl je podle předsedy především snaha přivést děti k jinému využití volného času, než je dnes pro většinu jejich kamarádů obvyklé.
„Samozřejmě u žáků máme letos po sportovní stránce opět cíle nejvyšší – účast ve finále MČR,“ uzavírá Pavel Štefka.

Nezbývá než Kometě popřát úspěšný vstup do jarní části a aby se jim cíle vyřčené pro jarní část splnily podle představ.

Autor: Iva Janoušková

Zdroj: www.hokejbal-vychod.cz

 

 

 

30.01.2011 14:21:21
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one