3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Jsem rád a doufám, že to vydrží, říká Karel Geba o své nynější střelecké formě

Na hřišti není příliš nápadný. Ale ve správný čas je na správném místě a dokáže tvrdě udeřit. Karel Geba se v posledních dnech vypracoval mezi opory a elitní hráče týmu. Za dvě utkání nashromáždil na své konto 9 kanadských bodů. Už nyní nasbíral o bod více než za celou loňskou základní část. „Když má k sobě člověk zkušené hráče, hned se hraje jinak,“ říká bývalý extraligista.

Křídelník s dresem číslo 19 a neodmyslitelnou přezdívkou Karlos je dlouhodobě urputným bojovníkem. Novou sezonu ale rozjel brilantně. Proti Náchodu si připsal hattrick a dvě nahrávky. Obdobně si počínal také včera proti Prachovicím. U dvou brankových situací figuroval jako asistent a dvakrát sám udeřil. Vlastní zásluhy ale odmítá. „Rozhodně je to všechno v letní přípravě. A navíc, když má k sobě člověk zkušené hráče, hned se hraje jinak,“ tvrdí skromně poličský veterán.

S mladíky protrhl smůlu

V minulých letech hrál po boku harcovníků jako Roman Schauer nebo Jiří Hubáček. Ovšem jemu samotnému se příliš nedařilo. Body ve statistikách naskakovaly do kolonek jen velmi zřídka. Tentokrát mu trenér přidělil benjamínky mužstva a jeho hra se dvě stě procent zlepšila. „Určitě se mi s nimi hraje dobře. Výborně zapadli do týmu a jsou velkou oporou,“ chválí spoluhráče z lajny. „Tihle mladí kluci jsou čím dál rychlejší,“ dodává Geba. Subtilní forvard navíc dokazuje, že mu nové prostředí Dlouhé Arény nesmírně vyhovuje. Jeho produktivita je obdivuhodná a po dvou hracích víkendech bude patřit na čelní příčky kanadského bodování. „No určitě jsem rád a doufám, že to vydrží,“ přeje si.

Po dvou lehčích zápasech na Gebu a jeho souputníky čekají dnes přeloučští Jestřábi. Zapřísáhlý „Komeťák“ a jeden z mála borců v sestavě poličské Komety, který pamatuje ještě extraligovou éru, však věří, že se proti dravému mančaftu prosadí. „Uvidíme. Přelouč je docela silný soupeř, ale myslím, že si s ní poradíme,“ dodává závěrem.

Autor: Bohuslav Stehno
29.09.2008 05:13:11
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one