3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009
Březen 2011 - obrázek

Březen 2011 - obrázek

Příběh snů: během roku ze druhé ligy do hokejbalové reprezentace


Hokejbalová extraliga zase jednou nabídla velký příběh jako hrom. Někdo by řekl pohádka z Hollywoodu, jiný příběh k neuvěření. Už před sezonou jsme vám přinesli článek o tom, kterak se bývalý vynikající útočník Petr Chmel vrátil do extraligy po sedmi letech.  

Jenže kdyby tady končil. Tenhle patriot si prochází snem. Léta hrál 2. ligu, v říjnu naskočil do nejvyšší soutěže v dresu Hradce Králové. Nechal se přemluvit ještě k jedné sezoně. Najednou má nadosah republikový mistrovský titul. A nejen to.

Teď se mu výrazně přiblížil i start na červnovém mistrovství světa v Bratislavě. Jeho jméno totiž figuruje v nominaci reprezentace na víkendový přípravný dvouzápas se Slovenskem.

"Malinko jsem tušil, že to přijde. Dva dny před oznámením nominace bylo jasno," vykládal Petr Chmel o svém návratu do národního týmu po více jak osmi letech.

"Tak dlouho to asi bude. Za juniory jsem nastoupil naposledy před 11 lety," pokračoval tehdejší kapitán vicemistrů světa z Kralup nad Vltavou. Hraje výborně. Bojuje, nevypustí jediný balónek a stále má čich na góly. "Jen potvrdil, co umí. Je tam oprávněně," přidal se Michal Chmel, starší bratr.

Má zabijácké přednosti. Tím si vysloužil pozvánku do kempu, kde oblékne nejcennější dres. Dost možná by za národní výběr hrál už léta předtím, kdyby chtěl být výš.

"Ale to mě nemrzí. Vždyť já už chtěl vloni končit," usmívá se. Ještě že to neudělal. Připravil by se nejen o tuhle čest, ale také o moment, kdy znovu po boku bratra okusí mezinárodní scénu.

"Těším se, ale záleží na tom, zda vůbec nastoupíme v jedné lajně," krotí euforii Petr Chmel. Vyloženě už ho svrbí roce. Aby ne, když si na dekádu od velkého hokejbalu odpočinul. "Chci si to hlavně užít," říká jasně.

Starší bratr Michal se také vrací po delší odmlce. Před dvěma lety ho o šampionát připravilo zranění těsně před startem akce. "Měl jsem z toho radost, že budeme hrát zase spolu," dodal Michal Chmel. Tahle pohádka klidně může skončit titulem mistra ligy i zlatou medailí z MS.

Zdroj:
http://sport.idnes.cz/pribeh-snu-behem-roku-ze-druhe-ligy-do-hokejbalove-reprezentace-pso-/sporty.asp?c=A110319_153506_sporty_ten
21.03.2011 22:51:25
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one