3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Z kabiny: Souhra po letech zaskočila Alfu

První útočná formace se v sedmém kole ani jednou neprosadila. Soupeře z Pardubic ale dostala několikrát do úzkých a střely této trojky lapil jen výborně chytající Odráška. „Chybělo nám určitě štěstí. Ale připsal bych to také Alfě, protože jako mančaft hraje výborně v obranném pásmu,“ tvrdí veterán Roman Schauer.

Dvojice šikovných urostlých hráčů a k nim chytrý křídelník se smyslem pro kombinaci. Tak vypadala sestava první útočné formace v utkání s pardubickou Alfou.  Trio Petr Chmel – Miloš Grubhoffer – Roman Schauer ukázalo, že si spolu skvěle rozumí. „V tomhle složení jsme dnes hráli vůbec poprvé,“ připomíná nejzkušenější borec útoku Roman Schauer. „S Myllysem (pozn.: Miloš Grubhoffer) jsem nastupoval podstatnou část minulé sezony. S Petrem jsme společně ještě za dob extraligy odehráli kvantum zápasů. Takže jsme se ani nijak nedomlouvali. Nebyl to problém, když nás vedle sebe všechny Pavel Štefka postavil," míní. Perfektní kombinační hře napomáhalo i rozdělí úkolů uvnitř této kreativní formace. „Miloš jako centr by měl být ten lehce zataženější forvard. Petr Chmel je rychlý, důrazný, takže vybojuje balónky. A všechno ostatní v naší formaci pramení ze hry,“ dodává veterán. Kvality svých spoluhráčů si nemohl vynachválit střední útočník Miloš Grubhoffer. „Karbi (pozn.: Roman Schauer) a Petr Chmel hráli extraligu a jsou to páni hráči. Když jsou na míčku, zvednou hlavu a nahrají to přímo na klacek. S nimi je paráda hrát,“ říká mladík s jedenáctkou na dresu.

Na šance vyhráli, chybělo jen dát gól

V duelu s Alfou domácí tým nevídaným způsobem zatlačili a jediná překážka, kterou za celý zápas nepřekonali, byl pardubický gólman Filip Odráška. „Dneska se nedařilo celému týmu. Podali jsme výborný výkon, soupeře jsme přehráli fyzicky, ve druhé třetině vůbec nestíhali. Prostě tomu chybělo jen trefit branku a dát gól,“ myslí si Grubhoffer. Kvalitu v útoku vyzdvihla i žijící legenda Roman Schauer. „Chybělo nám určitě štěstí. Ale připsal bych to také Alfě, protože jako mančaft hraje výborně v obranném pásmu,“ tvrdí. „Na nic nebyl čas, všechno to bylo v rychlosti. Ale pravda je, že kdybychom měli štěstí a nějaké góly nám tam padly, tak by se zápas vyvíjel jinak,“ dodává veterán. Jak sám řká, Kometa sehrála povedený zápas se špatným koncem. Podle jeho slov se musí v příštích soubojích se silnými soupeři zjednodušit hra s balónkem. „Je potřeba jít do pohybu. Rychle přihrávky a střely. Lehce založit přechod do útoku, jít za bránu a z toho přijdou branky,“ říká osvědčený recept Schauer. Právě takové oživení mohli přinést dva klíčové články sestavy, které ovšem tentokrát chyběly. „Na Alfě s námi nebyl Michal Chmel. Obrovská škoda je, že nehrál také Petr Schaffer, přinesl by velkou kvalitu do třetího útoku,“ přiznává poličská osmadevadesátka.

Schauer: Přišla krize

Poličští „Buldoci“ zároveň připouštějí, že po utkáních se slabšími soupeři, kde si vylepšili střeleckou pověst, přišel menší útlum. „Nejsem takový střelec jako Petr Chmel. Chodím teď málo trénovat, vůbec nestřílím. Chce to hlavně ten trénink,“ lamentuje Miloš Grubhoffer. Na špatnou produktivitu upozorňuje taktéž Roman Schauer. Se svými výkony není spokojen i přesto, že už za čtyři mače nasbíral šest kanadských bodů. „Na podzim se mi střelecky vůbec nedaří. Kdybychom to porovnal s loňskou sezonou, tak by mi dnes do brány určitě nějaká ta střela spadla. Dal jsem zatím jednu branku, je to prostě smůla,“ krčí rameny nejstarší hráč rudobílých. „Připsal bych to také štěstí. Šancí mám dost. Není to tak, že bych se do nich nedostával. Naštěstí góly střílejí ostatní kluci, takže to není tak důležité,“ říká závěrem Roman Schauer.

Autor: Bohuslav Stehno

27.10.2008 17:57:13
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one