3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Z kabiny: Petr Škoda: Podobné selhání se nesmí opakovat!

Petr Škoda od úvodu soutěže výrazně z branky pomáhá týmu. Poličská jednička mezi třemi tyčemi si však v duelu s Alfou vybrala hned dvakrát slabší chvilku. Na fatální chyby své opory nakonec Kometa doplatila a prohrála o dvě branky.

V infarktovém střetnutí hrála roli hlavně koncentrace v obranné fázi. S první gólovou souhrou Pardubických z druhé třetiny nemohl maličký gólman vůbec nic udělat. „Soupeř se dostal k balónku a z rychlé přihrávky bez přípravy vystřelil a umístil mi míček přímo na lapačku, kde jsem nestihl včasně zareagovat. Byla to výborná střela, která se těžko chytá,“ litovala poličská třináctka.

Chyběl klid a rozvaha

Další momenty ovšem mohl jinak precizně chytající brankář vyřešit s větším klidem. Z nenápadného nahození se zrodila další šance k navýšení jednogólového náskoku. V závaru před svatyní Komety se Škodovi míček odrazil od lapačky a dorážející Šprincl měl ulehčenou úlohu střelce. „Byl u vyraženého balónku nejdříve a skóroval téměř do prázdné branky,“ uvedl zklamaně maskovaný muž.

Poslední zásah přišel v samotném závěru zápasu o čelo tabulky. Domácí celek se urputně bránil poličské přesilovce a „perníkáře“ na chvilku vysvobodil ze sevření Hrnčíř vyhozením přes celé hřiště. V tento moment mladý strážce klece v rudém dresu ještě netušil, že ze zdánlivě nevinné situace inkasuje potřetí. „Chtěl jsem míček ihned sebrat lapačkou ze země, ale nešťastně mi proklouzl a skončil v síti,“ kroutí hlavou Škoda. „Chybou bylo, že jsem balónek nejistil holí. Byl to trapný gól, za který se opravdu stydím. Sám si to nedokážu vysvětlit,“ dodává.

Několik podobných zkratů ve své krátké kariéře pamatuje student vyšší odborné školy ekonomické z hokejových měření sil a také hokejbalového dorostu. „Za A tým Komety je to můj první velký „lauf“. Podobné selhání se nesmí opakovat. Hlavně se toho musím vyvarovat v play-off,“ říká rázně závěrem Petr Škoda.

Autor: Bohuslav Stehno

30.10.2008 03:11:14
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one