3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Z kabiny: Bolavé koleno nepustilo Filipa Štefku do mače o prvenství

I přes své mládí je hráčem, na jehož výkonech se začíná stavět. V utkání s pardubickou Alfou mohl být Filip Štefka tajnou zbraní k překvapení soupeře. Do hry ale poličský útočník nakonec nezasáhl kvůli zranění. „Je to pro mě nepříjemné, že jsem nemohl hrát,“ říká zklamaně.

Talentovaný křídelník, jenž si vyzkoušel národní dres výběru do 16 let, si způsobil zranění těsně před důležitým zápasem. „Diagnózu ještě nevím. Vlastně ani pořádně netuším, jak se to mohlo stát,“ tvrdí borec hrající se šestatřicítkou na zádech. Podle všeho se ale osudný okamžik odehrál při ranním hokejovém tréninku. „Zřejmě se to přihodilo, jak jsem narazil do mantinelu. A potom už jsem mírnou bolest cítil. Mohu běhat, ale pokud sval ztuhne, nejde to,“ dodává Štefka. O jeho startu v Pardubicích se tedy rozhodovalo na poslední chvíli. Jeho otec a zároveň trenér Pavel Štefka se nakonec rozhodl nepostavit reprezentačního útočníka. „Řekl mi, abych nenastoupil, pokud mě to opravdu bolí. Potom byl možná trochu naštvaný,“ konstatuje forvard. „Navrhoval jsem, že odehraji třetinu nebo dvě, táta mi ale raději doporučil, abych to nepokoušel,“ dodává.

Neustále na marodce

S Filipem Štefkou se zdravotní problémy táhnou poslední rok a půl. Nynější výpadek pro něj není žádnou neznámou. Letos si komplikovaně zlomil ruku a v květnu si přivodil frakturu kotníku. „Věřím, že to zranění kolene nebude tak vážné, jak to teď možná vypadá,“ uklidňuje fanoušky Štefka. Dobu rekonvalescence ale zatím neodhaduje. Hbitého hráče mrzí, že nemohl na hřišti pomoci spoluhráčům. „Je to hodně nepříjemné, že jsem nemohl hrát. Ale nemyslím si, že bych hrál nějakou výsadní roli,“ myslí si mladý útočník. Věří však, že by mohl stihnout už derby se Svitavami. Pokud by se syn trenéra nestihl dát dohromady na tento víkendový duel, chce být v sestavě na další nervy drásající souboj s Českou Třebovou. „Chci se každopádně připravit. Hrají tam moji spoluhráči z národního týmu. Proti nim chci hrát také, ale ten zápas bude celý zajímavý,“ dodává závěrem Filip Štefka.

Autor: Bohuslav Stehno

22.10.2008 17:23:00
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one