3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Svitavy se budou chtít vytáhnout, myslí si před derby Pavel Štefka

Tradiční derby mezi Poličkou a Svitavami patří k ozdobám druhé ligy. Zápasy mezi okresními rivaly nabízí fanouškům skvělou podívanou, vypjaté momenty a v neposlední řadě taktéž bitky. Trenér Pavel Štefka prozrazuje, jaká panuje před duelem atmosféra mezi oběma kluby.  

Hecování mezi oběma tábory před nedělní dohrávkou osmého kola 2. NHbL zatím neproběhlo. Pavel Štefka spory s trenérem Svitavských Liborem Sedlákem nemá. „Vycházíme spolu velmi dobře. Mezi hráči občas bývají nějaké konflikty při hře. Tam je to pochopitelné, protože utkání bývají občas vypjatá,“ tvrdí poličský kouč. „Spolupracujeme spolu u žáků, takže je vše v pořádku. Nikdy jsme se nepopichovali, ani před play-off a tentokrát to bude stejné,“ dodává.

Není si co vyčítat, styl nezměníme

Měření poličského a svitavského hokejbalu mnohdy přesahují rámec běžných ligových duelů. Hráči mají větší motivaci, v zápalu boje ale někdy přitvrdí až příliš a teče krev. Nejinak tomu bude zřejmě i tentokrát, Pavel Štefka však připomíná: „Svitavy mají problémy se sestavou. Vím to od kluků, protože mají hodně borců v zaměstnání, tudíž sestavu poskládají pokaždé jinak. Každopádně si myslím, že když hrají s námi, budou se chtít vytáhnout.“ Papírově jsou tedy domácí playeři favorité, rovněž forma napovídá, že by mohli „Buldoci“ získat další tři body. Několik důležitých článků sestavy však možná nenastoupí.

Po dvou nešťastných prohrách na půdě Pardubic a České Třebové se mužstvo znovu chytilo v Náchodě. Štefka je i proto přesvědčen, že není potřeba sáhnout ke změnám. „V Pardubicích jsme hráli dobře, byli jsme lepší. V Třebové jsme chyby udělali. Ale jednak jsme byli nekompletní a poté jsme dohrávali střetnutí s deseti hráči do pole. Kdybychom byli všichni, bylo by to jiné. Takže není důvod si něco vyčítat a měnit styl hry,“ obhajuje úspěšný herní systém trenér. Kouče rudobílých by spíše zklamalo, kdyby jeho svěřenci nepředváděli dobrý hokejbal a přesto obírali protivníka o body.

Jak sám říká, divácká kulisa nebude v chladném listopadovém počasí tolik bouřlivá jako v jiných případech. Štefka je přesto přesvědčen, že mančaft vyzraje na houževnatého soupeře a udrží domácí neporazitelnost. „Uspokojí mě jakékoliv vítězství,“ říká závěrem poličský stratég.

Autor: Bohuslav Stehno

24.11.2008 03:40:18
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one