3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Schauer si dvakrát smlsnul na „Kohoutech“

Roman Schauer je ztělesněním zkušeností a oddanosti hokejbalu. Poličský bojovník a neúnavný pracant se nebojí soubojů na brankovišti a zároveň umí soupeře zaskočit technickými finesami. Tato hra přinesla rudobílému týmu užitek v zápase s Lokomotivou Česká Třebová.

Robustní útočník při své první brance dělal potíže domácí obraně. Ve vyostřeném souboji prokázal zkušenosti z podobných situací z extraligových let. „Gólmanovi vypadl balónek a zůstal před betonem, potom už jsem si ho jen přikopl a střílel do prázdné branky,“ líčí Schauer gólový moment. Při druhé brance, kdy unikl společně s kapitánem Michalem Chmelem v oslabení, stál opět na správné pozici. „Míček si srazil do sítě třebovský obránce. Trefu ale ve finále připsali rozhodčí mně,“ upozorňuje forvard Komety.

Dařilo se, ale bylo to k ničemu

Pro Romana Schauera je tento přírůstek do kolonky kanadských bodů ohromnou satisfakcí. Ještě nedávno veterán lamentoval nad svou produktivitou. Tentokrát ho však ani výborný výkon po prohraném utkání netěšil. „Mně se sice v předchozích duelech nedařilo, ale s hrou jsem byl spokojený. Dnes mi to tam zase spadlo, ale bylo to k ničemu. Nestěžoval bych si na rozhodčí, ale prostě v poslední třetině to byl zářez,“ říká bývalý extraligista.

Přestože už má Roman Schauer požehnaný hokejbalový věk, stále dokáže svými výkony zastínit některé mladší kolegy. Navíc neustále střílí branky a připravuje krásné brankové příležitosti spoluhráčům. V České Třebové to byl zejména on, kdo táhl poličskou skvadru, a proto patří křídelníkovi Komety titul HVĚZDA VÍKENDU.

Autor: Bohuslav Stehno

23.11.2008 22:50:44
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one