3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009
93 021.jpg
VČ přebor minipřípravek – Čtvrtý ze série turnajů v rámci Východočeského přeboru minipřípravek byl odehrán minulou neděli ve Svítkově. Za nepříliš příznivého počasí se zde sešla šestice týmů. V turnaji vévodil tým Poličky.

Turnaj byl sehrán systémem každý s každým. Turnaj otevřely zápasy Svitav a „bílého“ Svítkova, ve kterém Svítkov nadělil Svitavským „desítku“. Na druhé straně hřiště Ježci inkasovali od Autoskla, též bez vstřelené branky. Ježci se v průběhu turnaje rozstříleli, Svitavští však za celý turnaj nevstřelili ani gól a bez jediného bodu skončili poslední. I tak se ale sbírají zkušenosti …

Se třemi body za jednu výhru předposlední skončil „černý tým“ Svítkova, který dokázal vzít body právě Svitavám. O čtyři body víc vybojovali Ježci, kteří po dvou úvodních těžkých zápasech s Pardubicemi a Poličkou v každém dalším zápase už body sbírali a nakonec odvezli pomyslné bramborové medaile.

„Bílý tým“ Svítkova byl jediným, kdo dokázal vzít bod Poličce. Nestačil pouze na Autoskláře a s Ježky také pouze remizoval, na svém kontě tak měl osm bodů a jak říká níže trenér, umístění odpovídalo hře, jakou se hráči prezentovali. Pomyslné stříbro pak do nedalekých Polabin dovezli Autoskláři, ti ztratili pouze s Poličkou.

Z vítězství se počtvrté radoval tým Komety Poličky, který však na turnaji nebyl kompletní a tentokrát nebyl ve všech zápasech tak suverénní, jako na podzim. Důkazem budiž těsná výhra 3:2 nad „černým“ Svítkovem a již zmiňovaná remíza 1:1 s „bílým“ Svítkovem. I tak ale vítězi patří gratulace.Výsledková listina turnajeKonečné pořadí:

1. SK Kometa Polička

2. HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice

3. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – „bílý tým“

3. SK Ježci Heřmanův Městec

4. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – „černý tým“

5. TJ Sršni Svitavy


Ohlasy po turnaji

Emil Martinů (Polička): „Náš tým byl před vlastním turnajem v očekávání, jak se bude vyvíjet počasí. Hrozil déšť a silný vítr. Obavy byly i u příjezdu a odjezdu týmu z turnaje, s očekávání dopravní komplikace při průjezdu konvoje americké armády před Pardubice. Nakonec vše dopadlo dobře. Organizace vlastního turnaje probíhala a tradičně ke spokojenosti všech. Časový harmonogram turnaje byl dodržen! Ke zdárnému průběhu turnaje velkou měrou přispěl výkon rozhodčích, ke kterým nebylo slyšet připomínek, pouze chvála. Jediné připomínky ze strany diváků byly k časomíře. Tyto nedostatky v konečném důsledku eliminovali rozhodčí.

Mužstvo SK Kometa Polička na jarním turnaji ve Svítkově dostál své pověsti. Přestože v naší sestavě chyběl jeden z nejlepších hráčů, který ve dvou předcházejících turnajích nastřílel 27 branek, na celkovém skóre týmu 25:5 to nebylo znát. Úlohu nejlepšího střelce převzal Adam Havlík s počtem devíti gólů. Kladem našeho týmu bylo, že všichni hráli se podíleli na pozitivním skóre: Křibský M. - 4, Sedlatý J. - 4, Martinů L - 4, Švanda M. - 3, Pokluda J. – 2. Tento celkový výsledek jistil tradičně dobrým výkonem brankář Jakub Čerbák. Co lze však vytknout našemu týmu, je práce obránců, kteří často přecházeli do útoku a útočníci se museli vracet.

Průběh jednotlivých utkání však nebyl tak jednoznačný, jak naznačuje celkové skóre našeho týmu. Dramatičnost zápasů nechyběla hlavně při hře týmu s týmy HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice. Remíza 1:1 s bílým týmem a těsná výhra 3:2 s černým týmem jednoznačně ukázala na kvalitu těchto kolektivů. I zápas s HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice nám dal za vyučenou, vzhledem k tomu, že jsme za stavu 4:0 dopustili snížení stavu na 4:2. Celkově jsme si nakonec vylepšili na nám nejbližšímu týmu TJ Sršni Svitavy (11:0).

Věřím, že při účasti na turnaji dne 26.4.2015 v Pardubicích – Polabinách bude naše mužstvo již kompletní a v započaté tradici vítězství v turnajích budeme pokračovat. V závěru mi dovolte poděkovat za výkon všem našim hráčům, zejména brankáři. Poděkování patří i trenéru Ladislavu Havlíkovi.“Michal Šatara (Autosklo Pardubice): „Především bych chtěl za turnaj poděkovat klukům, jak k němu přistoupili. Až na první polovinu zápasu s Poličkou jsme celý turnaj hráli přesně to, co jsme si řekli v kabině. Kdybychom takhle hráli i první polovinu zápasu s Poličkou, věřím tomu, že bychom vyhráli. Bohužel, nepovedlo se, přesto kluci odehráli parádní turnaj.

Jsem rád, že si to kluci i přes nepříznivé počasí užili a měli radost ze hry. Věřím, že pokud budou nadále poctivě pracovat v tréninku jako doposud, je otázkou času, kdy se klukům povede turnaj vyhrát.“Michal Pospíšil (Svítkov): „Jak bývá zvykem při turnajích minipřípravek ve Svítkově počasí nám opět nepřálo a i když sem tam zapršelo, myslím si, že se turnaj vydařil. Zpestřením byli od svazu zapůjčené časomíry, které doslova hypnotizovaly mého nejmladšího brankáře.

Za náš tým mohu říci, že se kluci na letos prvním turnaji moc těšili a podali vcelku dobrý výkon a umístění odpovídá jejich hře na, které je stále co zlepšovat. Jsem rád, že kluci makali až do posledního zápasu naplno a v některých momentech se bylo opravdu na co koukat a rád bych jim touto cestou poděkoval.“


Další turnaj VČ přeboru minipřípravek se uskuteční 26.4.2015 v Pardubicích – Polabinách.

zdroj: www.hokejbal-vychod.cz
02.04.2015 12:14:32
J.Prochazka
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one