3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Petr Teplý vsítil gól jako z NHL

Není to ten zarputilý pes obranář jako velká většina beků ze druhé ligy. Petr Teplý v Náchodě při početní převaze vystartoval do útoku a dal gól téměř z nulového úhlu. Dal tak Kometě do rukou dvougólové vedení a pomohl k vítězství.

Kdysi juniorský reprezentant je pro mnohé symbolem rychlosti, důrazu a precizní přihrávky. Teď navíc hráč, který okusil extraligu v Poličce a Brně, zavzpomínal na staré časy, kdy měl famózní formu. V Náchodě často a vydatně podporoval ofenzivu poličského celku a po zásluze se propracoval ke gólu. Útočné choutky v sobě nezapřel při přesilovce v průběhu druhého dějství. Zadák Poličky se postavil k levé tyči domácího gólmana Biegla, náhle se balónek ocitl právě na Teplého lopatě a ten golfovým úderem z brankové čáry využil početní výhodu. „Víceméně mi to vyšlo. Z osmdesáti procent jsem to chtěl takhle trefit a z dvaceti procent je to náhoda,“ říká s úsměvem čtyřiadvacetiletý obránce, jenž v této sezoně už zase válí jen za Kometu. „Gólman střelu asi nečekal. Ještě než jsem nahrávku dostal, podíval jsem se, kde Biegl stojí. Viděl jsem, že je docela vepředu, protože čekal spíše střely od zadních hráčů. Když jsem dostal balónek, tak jsem se ani příliš nekoukal a snažil jsem se vypálit nahoru a bylo to tam,“ dodává.

Po boku hvězd znovu ožil

Petr Teplý ale vyloučil, že by šlo přímo o nacvičenou věc. V dřívějších dobách však mladík v rudobílém dresu dokázal mnoho brankářů podobným způsobem zaskočit. „Možná má na to vliv také to, že zase chodím poctivě trénovat. Tři roky předtím jsem hokejbalu odevzdal maximálně to, že jsem přijel na zápas a to bylo všechno. Teď se to zase možná vrací. Když se trénuje, máte cit, střílíte a občas to také trefíte,“ říká student vysoké školy v Brně. Jak sám říká, v posledních letech mu chyběla lehce fyzická kondice a v neposlední řadě motivace. Petr dal přednost vzdělání a zaměstnání. S návratem kamarádů a spoluhráčů však znovu dostal chuť do hry. „Teď se vrátili Betmen a Slažan (pozn.: Michal a Petr Chmel) a člověk vidí, že se ten tým někam posouvá. Ale je to také o celku. Vždycky nás bylo hodně, ale to bylo hlavně před sezonou a poté jsme hrávali v deseti lidech. Nyní je to jiné,“ připomíná důvody Teplý.

Obrozená ikona zadních řad kádru Komety dostává titul HVĚZDA VÍKENDU nejen za přístup k hokejbalu, ale hlavně za krásnou branku do sítě pátého celku druhé ligy a za přihrávku na další gól.

Autor: Bohuslav Stehno

24.11.2008 03:36:33
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one