3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Kouč Štefka: Recept na Rangers mám, ale neprozradím ho

Hokejbalisté Komety v sobotu v rámci desátého kola 2. NHbL zavítají na náchodský stadion. „Jezdci“ se zlepšují kolo od kola. Zadáci rudobílého týmu si tak budou muset dát pozor zejména na dvě opory v domácím dresu Michala Tovtíka a Petra Hofmana.

Druhá národní liga míří do druhé poloviny a na řadě jsou odvety. Náchodští Rangers se chtějí pomstít za ostudnou porážku 1:8, kterou utrpěli 13. září v Dlouhé Aréně. Nováček ze severu Východních Čech se v soutěži již rozkoukal a borcům Komety to jistě na domácím stánku neusnadní. Trenér Pavel Štefka už přemýšlí nad herním systémem Rangers a o dalším soupeři již sbírá nové informace. „Na jejich hřišti bude zápas stoprocentně těžší. Nemyslím si, že budou hrát něco jiného než v prvním měření sil, zřejmě budou opět spoléhat na brejky,“ míní Štefka. „Ovšem doslechl jsem se, že v Náchodě není tak ideální hrací plochu, což pro nás bude handicap. Ale oni hrají na svém hřišti, určitě budou odvážnější,“ dodává zkušený kouč.

Nejen Rangers z New Yorku dokáží pozlobit

Vůbec první duel ve druholigové éře sehráli Náchodští právě v městě Bohuslava Martinů. Jak už ale bylo řečeno, premiérové vystoupení se hráčům v modro-bílo-červené kombinaci nepovedlo. „Nechali se vyvést z míry a měli problémy s disciplínou,“ vzpomíná Pavel Štefka. Rangers se z chyb pod vedením hrajícího trenéra a kapitána Petra Hofmana poučili a důkazem toho je i skvělé páté místo po 9 kolech.

A právě vůdce „Jezdců“ bude znamenat velké nebezpečí. Bývalý obránce Letohradu dokáže přejít až dva hráče a prezentuje se razantní střelou. V útoku muže s céčkem na hrudi podpoří nejproduktivnější hráč podzimu Michal Tovtík. Levý křídelník domácích skvěle hledá volný prostor pro brejkové situace, smrtící je taktéž i jeho skvěle seřízená muška z golfového úderu. Dalo by se říci, že to, co znamenají pro New York Drury s Gomezem, to jsou v Náchodě oni. Na dva tahouny HSK si Poličští dají pozor. Pavel Štefka již dává dohromady speciální plán, jak Kometa zastaví v sobotním střetnutí produktivitu těchto střelců. „Recept na Rangers mám, ale neprozradím ho. Chtěli bychom Náchodské trochu překvapit,“ říká Štefka závěrem.

Autor: Bohuslav Stehno

24.11.2008 03:25:44
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one