3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

KOME(n)TÁŘ: Tohle už tu dlouho nebylo

Redaktor webu glosuje dění okolo Komety, její výkony a výhled do budoucna.

Už dlouho jsme neprožili takovou sezonu jako je tahle. Tým šlape, na zápas se uvolní spousta hráčů, a ke všemu dokážeme střílet tolik gólů. Klobouk dolů před Kometou. Přejíždíme učebnicovým způsobem každého soupeře. I Hradec Králové, který býval v posledních třech sezonách silný a vždycky bojoval o mety nejvyšší. To všechno doprovází skvělá návštěva v Dlouhé Aréně. Co více si můžou naši borci přát. Po dlouhé době vidím na všech, že se zase hokejbalem při utkání hlavně baví. Mladí hráči doslova před očima přebírají vůdčí role. Dobrá zpráva pro budoucnost klubu.

Tak trochu ale platíme i daň za líbivý hokejbal. Téměř v každém matchi obdržíme branku ze soupeřovy přesilovky, což není dobrá vizitka v obranné činnosti. S těmi nejsilnějšími takové okamžiky mohou a často vlastně rozhodují o zisku třech bodů. Ale zatím předvádíme natolik úžasné výkony, že i na tyhle drobné chybičky nedoplácíme. Ovšem nemaloval bych čerta na zeď. Všechno bych to spíše připisoval tomu, že máme velmi mladou obranu a většina zadáků bývá nejlepší až okolo 30 let. Věkový průměr by se dal spočítat někde na hranici třiadvaceti roků. Jan Koráb (22) se vrátil po dlouhé nucené pauze a do formy se postupně dostává. Lukáš Sokol (22) měl pracovní povinnosti, ale působí na beku přes dlouhou odmlku dobře. Láďa Havlík i přes svůj velmi nízký věk (16 let) ukazuje, že až ještě více vyspěje, bude z něj bek pro dospělou reprezentaci. A Jakub Mitáš naskočil do hokejbalového kolotoče teprve nedávno. Tuhle sestavu doplňuje dvojice David Rokos a Libor Hegr, která okusila ještě extraligové boje.  To jsou jednoznačné argumenty pro to, že naše defenziva se do jarního play-off jistě ještě zlepší. Plyne z toho vlastně to známé pořekadlo, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Nutno dodat, že už se těším na den, kdy poprvé opustíme náš domácí stánek a změříme svou výkonnost ve venkovních zápasech. V našem areálu už totiž známe každý centimetr hrací plochy. Venku se však tu a tam projeví nerovnost povrchu nebo nedokonalý odraz od mantinelu. Zkušeností ale máme dost na to, aby se s tím tenhle skvěle rozjetý tým dokázal vypořádat.

Nastartováno máme více než dobře. Ale jak moc dobří jsme, ukáže až čas. Hlavně Česká Třebová a také účast v Českém poháru. „Kohouti“ jsou na tom obdobně jako my, omladili a dokážou se prosazovat. Těžko soudit, jak to vlastně bude vypadat. Ale v kuloárech se hovoří o tom, že tentokrát má zřejmě nejlepší mužstvo právě náš klub s buldokem ve znaku.

Autor: Bohuslav Stehno

08.10.2008 19:22:22
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one