3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Hegr dostal chuť na Medvědy a málem si vystřílel hattrick

Na svítkovském hřišti se stal Libor Hegr vůbec nejlepším poličským hráčem. Zkušený bek se nebál jít do zakončení a ukázal, že i obránci umějí technickou hru. Téměř sám porazil pardubické Medvědy a hlavní měrou se zasloužil o postup do čtvrtého kola Českého Poháru.

„Dnes jsem neměl žádnou zvláštní motivaci. Chtěl jsem si pouze zahrát, protože v sobotu nás čeká Česká Třebová. Potřeboval jsem si lépe zatrénovat a spadlo to tam,“ líčí první dojmy Hegr. V pochmurném počasí jako jediný dokázal najít recept jak dvakrát překonat domácí oporu Jeřába, navíc si dokázal vypracovat další brankové příležitosti a moc nescházelo k hattricku. I proto získává Libor Hegr titul HVĚZDA SVÁTKU A POHÁRU.

Příprava před dalším soubojem o čelní pozice v druholigové tabulce podle jeho slov splnila svůj účel. „Rozhodně nám tenhle zápas pomohl. Je to lepší, než kdybychom jen na tréninku stříleli na gólmana,“ hodnotí hráč s číslem 77 na dresu. Vysoký bek ke všemu vrací do své staré dobré formy a osvědčil výbornou práci s holí. „U mě je to o fyzičce. Když zvládnu v létě naběhat a mám kondici, tak si dovolím na beku i kličky. Pokud ne, tak je to horší,“ vysvětluje. V loňské sezoně byl často nemocný, proto nebyla jeho příprava ideální. „Nebavilo mě to, protože jsem nestíhal,“ dodává.

Libor Hegr přiznává, že jeho technická hra není rozhodně náhodná. Před lety začínal totiž jako útočník. „S hokejkou mi to docela šlo, takže to vyplývá z toho. Teď si možná i více dovolím kličky, protože vím, že se stihnu i vrátit, když udělám chybu,“ tvrdí dlouholetý zadák Komety. Jak sám říká, konstruktivní obránce je pro tým obrovskou výhodou. Takový hráč totiž dokáže v momentě vyrazit do přečíslení. „Beci jako Michal Chmel, kteří umějí přehrát dva hráče najednou, jsou pro mužstvo velkou zbraní,“ dodává závěrem hvězda posledních dní.

Autor: Bohuslav Stehno
31.10.2008 07:15:09
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one