3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Do Poličky se vrátí extraliga!

Kometa dostane pozdní Mikulášskou nadílku a oživí vzpomínky na extraligu. Do města hradeb přijede zítra změřit síly s tamním celkem účastník nejvyšší soutěže Letohrad. Prestižní utkání je zasazeno do pátého kola Českého Poháru a vítěz se posune mezi smetánku české hokejbalové scény. "Bude to těžké, ale bez šancí nejsme," říká poličský kouč Pavel Štefka.

Pro Kometu nadejde okamžik, kdy hráči musejí vytasit um, taktické dovednosti a chytrost. Výzva, jakou v Poličce fanoušci dlouho nezažili, má jméno SK OEZ Testa Letohrad. Hosté jsou před zítřejším duelem jednoznačnými papírovými favority. "Musíme hrát pořád stejně jako doposud. Vím, že to bude těžké, ale věřím, že úplně bez šancí také nejsme. Rozdíl tam určitě je. Oni mají spoustu kvalitních hráčů a vyrovnanější útoky," říká poličský lodivod Pavel Štefka. Podle trenéra Komety jsou hosté na tahu. Stavaři patří mezi očekávané účastníky finálových bojů a jistě budou mít chuť vyhrát. "Bránit proti nim nebudeme. Ani to vlastně neumíme a nebyla by to dobrá cesta. Nemůžeme se do toho pustit bezhlavě, ale budeme hrát jako proti každému jinému," líčí recept kouč.

Remíza je reálná

Kometa se popere o postup s nabitým kádrem. Do sestavy se vrátí hvězdný útočník Petr Chmel, jenž českou nejvyšší soutěž zakusl právě s poličským kádrem před několika lety. V mužstvu jsou navíc další hráči, kteří taktéž pamatují extraligové časy. "Nechci, aby to znělo nafoukaně, ale myslím, že je možné, abychom uhráli remízu. Oni mají sice skvělou první řadu, ale jejich útočníci ze třetí pětky hrají stabilně za B tým a ti nejsou nepřekonatelní," domnívá se Štefka. Letohradští nemají v extralize dobrou formu a pohybují se na hranici postupu do play-off. Kometa se naopak na podzim potýkala s paradní formou a minulý víkend si vyšlápla na prvoligové Ježky z Heřmanova Městce. Postup přes trápící se OEZ tak není nemožné. "Zase na druhou stranu nedaří se jim a možná budou na pohár soustředěnější," dodává.

V Dlouhé Aréně však zítra zavládne i trochu nostalgie. Kometa opustila nejvyšší soutěž v roce 2002 a od té doby není v konfrontaci s českou špičkou. "Určitě to bude taková vzpomínka na extraligu. Spousta kluů se mezi sebou zná. Borci jako Hodovník, Kvaizar nebo Kormunda proti nám tehdy nastupovali ještě coby hráči Mladé Boleslavi. Tudíž Roman Schauer nebo bratři Chmelové si na ně pamatují. Jen se trochu obávám toho, aby maldší hráči z takových jmen neměli respekt. Ale o tom si musíme ještě ráno promluvit," dodává závěrem poličský stratég, který léta hrával extraligu a poté v ní také trénoval.

Letohradští vyzvou Kometu na souboj zítra od 10 hodin. Domácí celek s buldokem na dresech jistě bude potřebovat ohromnou dávku podpory. Přijďte povzbudit svůj oblíbený tým!

Autor: Bohuslav Stehno

05.12.2008 19:55:58
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one