3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Bude to pro nás první velký test, těší se na podzimní bitvu o krále ligy Pavel Štefka

Už je to tady! Kometu dnes čeká souboj o první místo v tabulce. Poličští borci zavítají na hřiště V Polabinách a pokusí se zlomit úspěšnou sérii místní Alfy. Zároveň proti sobě stojí jedny z nejútočněji laděných mužstev 2. Národní hokejbalové ligy. „Pardubice jsou silné mužstvo, dobře si to dávají,“ upozorňuje před důležitým utkáním obránce David Rokos.

„Buldoci“ poprvé vyjedou mimo Dlouhou Arénu a hned se jim do cesty postaví první velký kandidát na titul, pardubická Alfa. „Pardubice jsou silné mužstvo, dobře si to dávají. Budeme se snažit je pokrýt. Ale rozhodně se na jejich hřišti hraje špatně,“ říká David Rokos, jeden z nejzkušenějších beků Komety a neoficiální mluvčí poličské obrany. Bilance z loňska hovoří jasně – jednou se oba celky rozešly smírně, podruhé jasně zvítězili Pardubičtí. V play-off se pak štěstí v rozhodujícím pátém zápase semifinále přiklonilo na stranu hráčů z města Bohuslava Martinů.

 

Rokos: Neplnili jsme pokyny trenéra

 

Letos jsou oba mančafty více než dobře poskládané. „Těšíme se, bude to pro nás první velký test,“ očekává s nadšením kvalitní bitvu trenér Pavel Štefka. „Perníkáři“ inkasovali v novém ročníku sedm branek v šesti zápasech. Obdobně si počínala také poličská obrana. David Rokos ale připomíná, že poslední ligový zápas s Chlumcem nad Cidlinou se defenzívě nevydařil. „Zápas se celkově mužstvu nepovedl. Neplnili jsme vůbec pokyny trenéra. Takhle nemůžeme hrát s mužstvy, které jsou v tabulce nahoře,“ lamentuje poličská sedmička.

 

Musíme zlepšit oslabení

 

Celek hrající v rudých trikotech většinu branek v dosavadním průběhu ligy obdrželi ze soupeřových přesilovek. „Na oslabení jsme zatím nestavěli žádné speciální formace. Takže i z toho vyplývá, proč jsme dostaly góly. Až přijdou ti těžší soupeři jako Alfa nebo Česká Třebová, tak už to samozřejmě také bude o něčem jiném,“ říká Pavel Štefka. Dnešní soupeř Komety se navíc může pyšnit skvělou hrou v početní výhodě, i proto by se měli Poličští zlepšit obrannou hru. „Alfa má úplně vynikající přesilovky. Tam je vždycky riziko, že nějaká branka padne,“ oceňuje kvality protivníka trenér. O síle Pardubických dobře ví také David Rokos, který proti Alfě odehrál již nespočet utkání. „Je to pravda, oslabení proti Alfě je velmi nebezpečné. Musíme si na to dát pozor. Ale myslím si, že gól s přesilovky dostane každé mužstvo a má na to také nárok,“ nepřeceňuje nejlepší herní disciplínu hráčů v modrobílém.

 

Šlágr kola o krále podzimu začíná již dnes od 15 hodin v pardubické aréně V Polabinách. Dojmy hráčů a postřehy trenérů Vám přineseme v nejbližších hodinách.

Autor: Bohuslav Stehno
18.10.2008 13:31:59
Cadberry
DSC_7132.JPG
SK Kometa Polička.jpg
____________

____________

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one