3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Ze hřiště: Rangers bojovali, gólovou jízdu ale předvedla Kometa

Napínavou bitvu sliboval odvetný duel Poličky s Náchodem. Domácí chtěli vrátit Kometě ostudnou porážku. „Buldoci“ zase po dvou prohraných zápasech potřebovali naplno bodovat. Zahajovací utkání druhého dějství 2. NHbL zvládli s menšími obtížemi po výhře čtyři dva a nadále pronásledují Pardubice a Českou Třebovou.

Nabuzení hráči Komety již od úvodu nastoupili se čtyřmi muži v poli. Rozhodčí totiž hostům udělili dvouminutový trest za pozdní příchod. Přesto si už v prvních vteřinách vypracoval šanci Rokos, který se pro tentokrát postavil do útočných řad. Na brankovišti se k němu dostal balónek, ale povystoupeného Biegla nepřelstil. Poličským zatrnulo ve čtvrté minutě, kdy se v úniku ocitl neudržitelný Tovtík. Vyběhnuvší Škoda nevypíchl náchodskému útočníkovi balónek a před ním už zela pouze prázdná branka. Jenomže Tovtík neměl přesnou mušku a stoprocentní příležitost nevyužil. Z prvního gólu se za další čtyři minuty radovali hosté. Důrazný Geba sebral za domácí klecí balónek, obtočil se k tyči a překvapil brankáře Biegla – 0:1. Druhý gól pak mohli přidat hráči v rudých trikotech na konci první třetiny, jenže jejich pokus zlikvidoval na čáře gólman Rangers.

Z nulového úhlu nachytal gólmana

Lépe vstoupili poličští borci i do druhé části hry. Ve 20. minutě se ale pokusem z kruhů neprosadil Schauer. Ve 23. minutě pak unikl Náchodským v oslabení štírek Radiměřský, ale svůj nájezd nezakončil dobře. Ujala se až přesilovková rána obránce Teplého ze sedmadvacáté minuty. Ten se netypicky postavil na hrot útoku, a když k němu poslal balónek Grubhoffer, od levé tyče z brankové čáry zaskočil střelou pod horní tyč nepozorného Biegla podruhé. Vzhůru do útoku se pustila i formace s Filipem Štefkou a Karlem Gebou. Ani jeden z forvardů však gól ze závaru před brankou nevytěžil, a tak šli hosté do kabin posilněni dvougólovým vedením.

První gól sezony

Zatímco v předchozích třiceti minutách se útočníci jen zastřelovali, brankové hody se konečně dostavily ve třetí patnáctiminutovce. Psala se dvaatřicátá minuta a Náchodští vybojovali početní výhodu, v níž nejproduktivnější hráč ligy Tovtík nejprve naznačil střelu a poté ukázkově nahrál na kruhy volnému Kaniovi, jenž pod břevno překonal bezmocného Škodu – 1:2. Kontakt udržel domácí celek s Poličskými jen tři minuty. To se do balónku na modré opřel novic Jakub Mitáš a přízemní pumelicí přesně do levého dolního rohu branky zvýšil na 1:3 pro Kometu, domácí opora Biegl tuto střelu možná opět lehce podcenil. Pro Jakuba Mitáše to byla premiérová trefa v dresu s buldokem na hrudi. Se stavem se ale nechtěl smířit kapitán „Jezdců“ Petr Hofman, jenž vyrazil na zteč od pravého mantinelu, ale Škoda vystrčenou holí včas zastavil průnik hrajícího trenéra Náchodských. V trojité šanci se pak opět ocitli útočníci hostujícího týmu. Nejprve si vylámal na Bieglovi zuby Rokos, po něm se zase nepodařilo dostat balónek do sítě Radiměřskému a střážce náchodské svatyně se zaskvěl taktéž proti Schauerovi. Jakkoliv tentokrát prokázal výborné reflexi, tak musel znovu zpytovat svědomí ve 39. minutě. Radiměřský vyhrál vhazování na modré čáře na zadáka Hanyka, jenž na červené napřáhl a nechytatelnou střelou po zemi poslala poličská „čtyřiasedmdesátka“ balónek za záda Biegla – 1:4. Poslední velkou příležitost si vypracoval ve 44. minutě křídelník Karel Geba. Nejprve starý lišák neuspěl v nájezdu a o chvíli později nechal vyniknout Biegla při přečíslení tři na jednoho. A tak utkání parádní trefou uzavřelo domácí duo Hofman – Tovtík. Hofman hbitě překonal domácí obranu a na brankovišti nádherně předložil balónek volnému Tovtíkovi, který přehodil ležícího Škodu. Kanonýři Náchoda tak zmírnili výsledek na konečných 2:4.

Fakta:

HSK Sokol Náchod - SK Kometa Polička 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 32. Kania, 45. Tovtík - 8. Geba, 27. Teplý, 35. Jakub Mitáš, 39. Hanyk. Vyloučení 5:7, Využití 1:1. Střely 25:38.

Sestava Rangers: Biegl (Gütler) - Borůvka, Hrnčíř, Janovský, Hofman - Salnický, Tovtík, Hajník, Kania, Rail, Resl.

Sestava Komety: Škoda - Libich, Teplý, Hegr, Koráb, Hanyk - Filip Štefka, Grubhoffer, Geba, Rokos, Radiměřský, Schauer, Prchal, Jakub Mitáš.

Hodnocení utkání:

Pavel Štefka, trenér Komety Polička: "Mysleli jsme, že budeme hrát více z obrany, protože jsme počítali s tím, že soupeř bude aktivní a my budeme bránit modrou čáru a vyrážet do brejků. Nakonec z toho vyplynulo, že jsme stejně hráli úplně jinak, takže na to nedošlo. K hráčům jsem promlouval po první třetině, protože jsme ji odehráli špatně. Přenechali jsme Náchodu aktivitu a také měli více šancí. Zdálo se mi, že jsme byli takoví líní, měli jsme k zápasu špatný přístup. Nechávali jsme Rangers hrát a nesnažili jsme se tak, jak jsme měli. Těžko říci, jestli zápas zlomily chyby jejich brankáře. Možná, že pokud by nedostal ten druhý gól z úhlu, utkání by pro nás bylo těžší."

Petr Hofman, kapitán a hrající trenér Náchod Rangers: "Polička byla ve všem lepší. Zdvojovala se, hrála super. Absolutně zaslouženě její hráči vyhráli, byli ve všech herních faktorech lepší."

Autor: Bohuslav Stehno