3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Ze hřiště: Poličská mašina rozbíjela autoskla až ve třetí třetině

Veleúspěšná Kometa stoprocentně plní plány na letošní sezonu. Narušit je se pokusila rezerva královéhradeckých autosklářů s dvěma extraligisty v sestavě. Domácí ale „piráty“ smetli ve třetí třetině třemi góly a upevnili si vedení v druholigové tabulce. Zápas ozdobila šestice krásných branek.

Hradecké mužstvo si v Dlouhé Aréně chtělo po sobotním debaklu vylepšit náladu a získat zpět punc respektovaného mužstva. V prvních minutách se hrál oboustranně vyrovnaný hokejbal. Domácí mužstvo se pomalu ale jistě dostávalo do tempa a přicházely nebezpečné šance. Jednu z kategorie gólových vytasili borci Komety v početní převaze ve 12. minutě. Střelu z dálky těsně před hostujícím brankářem tečoval na úrovni horní tyčky Petr Chmel. Dezorientovaný Šmíd jen marně hledal balónek, který rychle dorazila do zcela odkryté svatyně právě modla červenobílých – 1:0. O minutu později v oslabení unikli forvardi Grubhoffer s Michalem Chmelem, ale akci nezakončili dobře.

Nejdřív zazářil, pak chyboval

Poličští byli lepší i v úvodu druhé třetiny. Akce playerů z Dlouhé Arény připomínali menší exhibici. Ve dvaadvacáté minutě nezafungovala spolupráce trojlístku Rokos, Schaffer, Schauer. A tak vzal osud týmu do vlastních rukou technický bek David Rokos. Stáhl si balónek ze vzduchu a našel skulinu mezi rukou a tělem jinak extraligového gólmana Šmída. Opěvování hrdiny okamžiku však nevydrželo dlouho. Domácí mančaft si dokázal připravit spoustu příležitostí, kterými bavil přítomné fanoušky. Přesto stále platí pravidlo nedáš, dostaneš. Na počátku třetí třetiny se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Právě Rokos netrefil ideálně míček, soupeř jeho zaváhání využil a z rychlého úniku překonal Škodu Koza – 2:1.

Kanonáda na konec

Po inkasované brance Kometa nepřipustila drama a poličská mašina se znovu rozjela naplno. Ve35. minutě nezacílil přesně Petr Chmel. Minutu na to se neprosadil ani jeho bratr Michal. Všechno si staronový kapitán vynahradil ve 40. minutě, kdy v přesilovce po Rokosově nahrávce propálil vše, co mu stálo v cestě. O několik momentů později vystihl nepřesnou rozehrávku hostů Radiměřský a ukázal svůj precizní přehled a techniku. Vytáhl si brankáře ven z brankoviště a nezištně přihrál Schafferovi, který pohrdl nabídkou na další trefu a orazítkoval jen levou tyč Šmídovy brány. V 41. minutě si naběhl do prostoru mezi kruhy mladíček Havlík, ale jen přestřelil horní tyč. A tak si obecenstvo zakřičelo gól až v samém závěru. V čase 44:30 vyzkoušel Šmída Petr Chmel, strážce hradecké klece jen vyrazil a balónek ještě ukázkově zavěsil „do vinglu“ hračička Schaffer. Radiměřský se v dobrém světle ukázal ještě jednou. Deset vteřin před koncem utkání ukázkově přihrál mezi kruhy Gebovi, který se po dvou utkáních přestal zastřelovat a připsal si poslední zásah domácí Komety. Pojistil tak nečekané vedení Poličských před České Třebovou.

Fakta:

SK Kometa Polička – HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové „B“ 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky: 12. Petr Chmel, 22. Rokos, 40. Michal Chmel, 45. Schaffer, 45. Geba – 33. Koza. Vyloučení 10:12. Využití 2:0. Střely 28:17.

Sestava Komety: Škoda (David Mitáš) – Rokos, Havlík, Jakub Mitáš, Teplý, Lukáš Sokol, Hegr, Koráb – Schauer, Michal Chmel, Petr Chmel, Geba, Radiměřský, Filip Štefka, Boháček, Víšek, Grubhoffer, Schaffer, Prchal.

Sestava Autoskla: Šmíd – Dostál, Aleš Bečka, Jiří Bečka, Urban, Kašpar, Machan, Koza, Flídr, Radek Sokol, Sádovský.

Hodnocení utkání:

Pavel Štefka, trenér Komety Polička: „Hradec hrál dobře. Hodně bojoval. My jsme měli ve druhé třetině takový útlum, tam snížili na 1:2. Ne že by byli vyloženě na koni, ale zatlačili nás. Takže určitě hráli velmi dobře. Ale pořád si myslím, že máme kvalitnější mužstvo, co se týče složení. Obtížnost soupeřů se stupňuje. Je jasné, že nejsilnějším nedáme třeba osm branek, ale jsem rád, že střílíme. Vždycky jsme byli spíše mužstvo, které sice vyhrávalo, ale nedokázali jsme dát branky. Letos je dobré, že nám to tam zatím padá. Pořád se o tom s hráči bavíme, že je potřeba zvýšit frekvenci střelby a samozřejmě to také zvedli i Petr a Michal Chmelovi. Jsou to hráči, kteří umějí vystřelit. Michal podpoří útok, i když hraje zezadu a Petr vůbec je střelec. Takže to také hraje roli. Jsou to dvě velké posily. Chci, abychom hráli útočněji. Abychom měli více pokusů na bránu, abychom se zbavili toho,že hrajeme na krásu, kličkovali, nahrávali si zbytečně, zatímco každý jiný by vystřelil. Je to dané ale také tím, že máme spoustu takových technických hráčů a takový vyložený střelec nám chybí.“

Jan Šmíd, brankář Autoskla HK „B“: „Těžko se hodnotí.Včerejší zápas jsem s tým neabsolvoval. Dnes nás nebylo moc, ale myslím si, že jsme nehráli až tak špatně, prostě se to zvrtlo. Ta poslední minuta a půl nám prostě nevyšla. Dnes bránili útočníci, obránců jsme v dnešním zápase příliš neměli. Sestavu jsme museli poskládat. Měli jsme tu dva regulérní obránce, přičemž ještě jeden nemohl hrát kvůli zranění kolene. Až na ten nepovedený konec jsme dnes odehráli dobré utkání.“

Autor: Bohuslav Stehno