3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Ze hřiště: Koncert Petra Chmela potopil naděje Přelouče

Zápas s Přeloučí měl být pro Kometu první velkou prověrkou na startu soutěže. Jestřábi si z Dlouhé Arény neodvezli ani bod a domácí hráči jim na cestu přibalili ještě debakl 1:8. Poličští i po třetím kole zůstávají v čele druholigové tabulky.

Ani třetí soupeř Komety nedokázal vyloupit Dlouhou Arénu. Naopak hráči s buldokem na prsou spustili již od úvodu nápor. Poprvé se gólman hostů Kraus ohlížel za záda už po půl minutě hry. Vyběhnutím zpoza branky ho překvapil Petr Chmel, který rychle zasunul balónek do branky – 1:0. V zápětí Poličští předvedli několik obětavých zákroků, díky kterým si vypracovali pár slibných šancí. Na druhý úspěch však čekali do deváté minuty. Po buly se téměř do přečíslení dostali Jestřábi, pohotová reakce Havlíka však nebezpečí odvrátila. Mladý bek, jinak ve službách hokejového Moelleru Pardubice, pak z palebné pozice na modré čáře zvýšil na rozdíl dvou gólů. Ještě v téže minutě udělal zmatek Sokol svou ranou, ale z následné tvrdé dorážky se opět od modré čáry prosadil Hegr. Kanonádu domácího mančaftu dále podpořil pěknou akcí od mantinelu Petr Chmel a vstřelil tak druhý gól v zápase. Do přestávky hosté ještě vystrčili drápky. Od modré vypálil hostující kapitán Dvořák. Jeho pokus Škoda jen vyrazil a balónek procpal pod betony Kryštof – 4:1.

Přelouč dostala „černého“ Petra

Koncert Petra Chmela pokračoval i v prostředním dějství. Ve 24. minutě se při hře čtyři na čtyři domácí dostali do trojité šance, ale ani Rokos, ani Schaffer neproměnili. A tak se k balónku prosmýkl tenhle poličský hračička a potřetí skóroval – 5:1. O dvě minuty později se k ráně po vhazování dostal David Rokos ale jeho skvěle umístěnou ránu těsně nad zemí si gólman Kraus vychutnal neméně dobrým zákrokem. Petr Chmel byl strůjcem i šesté branky. S přehledem vyhrál buly a Libichovi sedla střela náramně. Perfektním „Angličanem“ ze 30. minuty posunul opět skóre.

Dílo zkázy dokončili ve třetí třetině Petrové Chmel a Schaffer. Ve 34. minutě talentovaný Filip Štefka pro střelce dne zatáhl balónek do pásma a výborným posunutím do tandemu připravil gólovku právě pro Chmela, jenž se nemýlil. Osmou trefu si Kometa schovala až na samotný závěr utkání. V další trojité šanci se ocitl Rokos s Gebou, ale oba harcovníci nezužitkovali své pokusy. Míček se tak dostal k levé týči, kde si na něj zkušeně počíhal Petr Schaffer a mazáckou střelou stanovil konečný výsledek zápasu na 8:1. Hosté mohou být v celkovém účtování rádi, že dostali „jen“ osm branek. Spoustu poličských šancí vychytal skvěle připravený Kraus a díky jeho výkonu skóre nenarostlo do větších výšin.

Fakta:

SK Kometa Polička – HC Jestřábi Přelouč 8:1 (4:1, 2:0, 2:0)

Branky: 1.,12.,24. a 34. Petr Chmel, 9. Havlík, 10. Hegr, 30. Libich, 43. Schaffer – 14. Kryštof. Vyloučení 3:4, navíc Kopic (JES) 10 minut. Využití: 1:1. Střely: 27:13

Sestava Komety: Škoda – Rokos, Koráb, Teplý, Jakub Mitáš, Havlík, Libich, Hegr – Filip Štefka, Grubhoffer, Schaffer, Petr Chmel, Boháček, Geba, Víšek, Prchal, Sokol.

Sestava Jestřábů: Jan Kraus – Hájek, Dvořák, Komůrka, Diviš – Vorba, Hackenberg, Kopic, Kryštof, Kozlík, Matějovský, Vojtíšek.

Hodnocení utkání:

Pavel Štefka, trenér Komety Polička: „Přelouč byla dnes nejlepší z těch tří soupeřů, z kterými jsme zatím hráli. Měli nějaké šance a ti kluci předvedli nejvíce, ale také my jsme se zlepšili. Hráli jsme dnes lépe než zápasy předtím, ale rozhodně byli Jestřábi doposud nejkvalitnější soupeř, s jakým jsme hráli. Jejich gólman chytal výborně. V obraně jsme udělali méně chyb. Ale teprve se rozehráváme a věřím, že budeme lepší a lepší.“

Lukáš Dvořák, kapitán Jestřábů Přelouč: „Polička je soupeř, na kterého momentálně nemáme. Nevím, jestli jí dokážeme porazit za dva nebo za tři roky, ale teď máme z poloviny obměněný kádr. Polovina hráčů vlastně hrála jen Oblastní ligu, takže s touto soutěží nemají žádné zkušenosti. Někteří hráči se nám posunuli do áčka, a tam hrají stabilně. Minimálně pět hráčů dnes hrálo vůbec poprvé.  Polička byla  celý zápas jednoznačně lepší. My jsme měli pouze takové pasáže, kdy jsme byli vyrovnaným soupeřem. Prakticky jsme se jen bránili. Určitě to byl ale lepší zápas než včera v České Třebové. Určitě nás hodně podržel brankář. Teď jsme hlavně rádi, že za sebou máme konečně tu špičku soutěže, někde na závěr ještě přijde Alfa. Chtěli bychom se poměřit s mančafty jako jsou třeba Svitavy, které jsme minulý týden porazili nebo Náchod. Odveta proti Poličce je daleko, nedá to říci dopředu. Záleží také na tom, jak se bude dařit áčku, že by nám případně někdo pomohl.“

Autor: Bohuslav Stehno