3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Ze hřiště: Kometa poslala Ježky na dlouhý zimní spánek

Poličští hokejbalisté senzačně postoupili do pátého kola Českého poháru. V sobotním zápase přivítali v Dlouhé Aréně Ježky z Heřmanova Městce, které porazili 4:1. Čtvrtý celek prvoligové tabulky je tak ze soutěže vyřazen.

Jeden zápas, stejné šance. To je stručná charakteristika Českého poháru. Těžký úkol čekal na poličské borce. V soutěži hrané napříč ligami se utkali s Heřmanovým Městcem. A Poličští měli co vracet za loňské prohrané finále ve 2. NHbL. Kometa vstoupila do utkání znamenitě, svého soupeře přetlačila a v páté minutě šla do vedení. V přesilovce nahazoval balónek na branku Schaffer a jeho pokus ještě usměrnil za Mencova záda Geba – 1:0. O svého hrdinu okamžiku však domácí přišli po jednom ze soubojů u hrazení. Veterán s číslem 19 na zádech si vykloubil rameno a prestižní střetnutí pro něj skončilo předčasně. Rudobílí nadále pokračovali v kompaktním výkonu a v první části si vybojovali čtyři početní výhody. Přesto nakonec náskok nenavýšili.

Mladíci pohřbili naděje Ježků

Druhou část zahájili domácí nedisciplinovaně. Hegrovo sekání však Ježci nedokázali přetavit ve vyrovnání. Na řadě tak byli „Buldoci“, jenž ve 25. minutě prolomili heřmanoměsteckou defenzivu podruhé. Při průniku do útočného pásma nejprve vyzkoušel Mencovu pozornost Schauer, jeho pokus pak ukázkově dorazil ze spleti těl do sítě Radiměřský. Sebevědomí hráčů z Chrudimska pak definitivně nalomila spolupráce Grubhoffera s nováčkem Jakubem Mitášem ve 28. minutě. U mantinelu získal pro spoluhráče míček Schaffer, poté se ho zmocnil Grubhoffer, jenž parádně přihrál k levé tyči Jakubu Mitášovi, který zasunul balónek za Mence potřetí.

Nápor k vyrovnání nevedl

Třetí dějství prvním gólem otevřel Heřmanův Městec. Technický útočník Jiří Mašík zatáhl přes klubko hráčů balónek do pásma a Kadaňka s Weberem dostrkali balónek za Škodu – 3:1. Zlepšená hra hostů a vyšší aktivita v útočné fázi nesla své ovoce. Tmavomodří si vypracovali několik dobrých šancí, které ale troskotaly na výborném brankáři Komety. Snahy prvoligistů o srovnání stavu pak rázně odmítl na počátku 42. minuty David Rokos. Jeden z nejzkušenějších beků poličského výběru v přesilovce napřáhl a jeho pumelici našel Menc až ve své kleci. Drtivý nápor, kteří Ježci spustili v samém závěru pak ale k dalším gólům nevedl, a tak do pátého kola překvapivě postoupila Kometa. Ta se utká s extraligovým Letohradem.

Fakta:

SK Kometa Polička – Ježci Heřmanův Městec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 5. Geba, 25. Radiměřský, 28. Jakub Mitáš, 42. Rokos – 33. Kadaňka. Vyloučení 7:10. Využití 2:0. Střely 31:25.

Sestava Komety: Škoda (Stehno) – Hanyk, Rokos, Libich, Hegr, Petr Teplý, Michal Chmel – Schaffer, Schauer, Grubhoffer, Víšek, Radiměřský, Sokol, Geba, Jakub Mitáš, Filip Štefka, Miroslav Prchal.

Sestava Ježků: Menc – Pišta, Petr Teplý, Pešek, Kantor, Stránský, Kopecký, Jiří Kozel – Mašík, Drenko, Papadopulos, Kadaňka, Jošt, Waber, Hubáček, Matyk.

Autor: Bohuslav Stehno