3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Ze hřiště: Kohout byl tentokrát o gól šťastnější, pomohli mu pruhovaní muži

Dobojováno! Poličská Kometa nevyloupila "kohoutí" arénu. Všechny tři body tentokrát zůstaly druhé Lokomotivě Česká Třebová, které "Buldoci" podlehli 2:3. Na výsledku utkání se však nemalou mírou podepsali rozhodčí.

Poličská skvadra přijela k utkání v oslabené sestavě. Poličským se rozpadl vynikající první útok Petr Chmel - Grubhoffer - Schauer. Pro zranění ramene do důležitého duelu nezasáhla hostující hvězda Petr Chmel. Bolesti zad zase znemožnily start Miloši Grubhofferovi. Trenérovi Pavlu Štefkovi pak chyběli ještě rychlonohý křídelník Libor Boháček a obránce Martin Libich. Hned od úvodu domácí zatlačili Kometu a vynutili si první faul. V přesilovce nahazoval od modré do spleti těl třebovský Kvasnička, ale pozorného Škodu nezaskočil. Při druhé početní výhodě v 6. minutě se však "Kohouti" málem dočkali první trefy, Lustyk dorážel balónek, ten se ale jemně otřel pouze o horní tyč. O minutu později tečoval střelu spoluhráče poličský Karel Geba, v cestě za gólem se mu však postavila Ehrenbergerova hruď. Nebezpečně vypadala i Korábova bomba o pár vteřin později, domácí gólman ale balónek ze vzduchu schoval do lapačky. V deváté minutě se natlačil před branku Schaffer, ale Radiměřského přihrávku v branku nepřetavil. V téže minutě si šanci vypracovala na druhé straně Lokomotiva, ale pokus Lustyka v síťi rudobílých neskončil. V čase 12:03 se s velkou šancí hlásil Schauer. Třebovský bek chyboval při rozehrávce ve vlastním pásmu a zkušený harcovník toho využil. Potáhl balónek, ale na Ehrenbergera nakonec nevyzrál. Jeho šance tak uzavřela útočná stavidla první třetiny.

Kanonáda z obou stran

Na góly chudou první část vystřídala kanonáda ve druhé patnáctiminutovce. V čase 17:44 domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu a na Lustykovu rychlou střelu Škoda již nedosáhl - 1:0. Poličští se ale ihned pustili s vervou k dobývání domácí tvrze. Ze závaru před klecí ale ještě trefu nikdo nevytěžil. "Kohouti" se se svými fanoušky radovali z vedení pouhou minutu. Michal Chmel od modré čáry nahodil balónek, jenž se pouze zastavil o Ehrenbergerovy betony. Důrazný Schauer si pak na brankovišti našel místo a doklepl nikým nedotčený balónek za záda domácího brankáře. K větší aktivitě hráčů v modrobílém pak zavelel Kvasnička. Expoličský útočník unikl hostující obraně a z bekhendu jen trefil Škodův levý beton. Ve 20. minutě se ocitl v šanci tváří v tvář Škodovi Vladimír Lustyk, ale opora Komety si jeho střelu do hrudi pohlídala. Škoda čaroval i při další šanci. Nádhernou střelu domácího borce perfektně chytil lapačkou. Jakoby si Třebovští rozzlobili hokejbalové bohy, kteří je za chvíli potrestali. V oslabení využil zaváhání v rozehrávce Michal Chmel, který potáhl balónek až k třebovské svatyni. Jeho přihrávku pak přesně nezpracoval Schauer a zaskakující Válek v obraně srazil míček za Ehrenbergera - 1:2. Tlak domácích ještě zesílil ve 24. minutě. To se perfektní přihrávkou mezi kruhy prezentoval Lustyk, nabídnutou šanci ale jeho spoluhráč Lukáš Deml nezakončil dobře. O poznání lépe to vyšlo Lokomotivě za pár momentů. Krátce po skončené přesilovce vypálil od pravého mantinelu Lustyk, Škoda jeho pokus jen vyrazil nad sebe a do klece basebalovým způsobem srovnal stav Mňuk. Útlumu Komety využili "Kohouti" i ve 25. minutě. Po buly okamžitě vystřelil příklepem na gólmana rudobílých. Výborně sehranou druhou část pak zakončil Lukáš Deml. Vyjel z poza branky a snažil se překvapit ležícího Škodu. Hostující "čaroděj" ale opět úřadoval a gólový pokus domácího útočníka zastavil lapačkou.

Rozhodčí ovlivnili utkání

Třetí dějství začali lépe borci Komety. V 31. minutě se balónek v útočném pásmu dostal k osamocenému Prchalovi, jenž střelou mezi betony neuspěl. Další minuty však nepřinesly příliš vážných situací před oběma brankami. Vzrušení však nastalo až ve 39. minutě. Nejprve si přesně z brejku nepočínal poličský technik Radiměřský. Na druhé straně pak v zápětí nevyzrál na Škodu Lustyk. Frustrovaný domácí útočník pak po odpískání ještě jednou vystřelil na modlu Poličských. "Buldočí" ochranu svého brankáře pak ukázal Koráb, kterého následně i s Radiměřským letohradští rozhodčí vykázali za katr. Významně tak zasáhli do osudu utkání. Z následné přesilovky pět na tři si ve 41. minutě Třebovští rozestavěli svůj deštník. Od červené pálil veterán Petr Kvasnička, jeho střela sice minula branku, ale odražený míček se dostal až před odkrytou hostující svatyni, kde znovu ze vzduchu sklepl Mňuk - 3:2. Kometa se pak ještě několikrát snažila dostat zápas až k nájezdům. Tečovaný Korábův pokus zachytila jen o centimetry Ehrenbergerova vesta. S šesticí mužů v poli ale borci z města hradeb nevyrovnali a domácí tak uhájili těsné vedení a zároveň i druhé místo v tabulce. Muži v pruhovaném však modrobílým pomohli k vítězství v poslední části několika sporně odpískanými fauly.

Fakta:

TJ Lokomotiva Česká Třebová - SK Kometa Polička 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky: 25. a 41. Mňuk, 18. Lustyk - 19. a 23. Schauer. Vyloučení 5:8, navíc Rokos (POL) 10 minut. Využití 1:0. Oslabení 0:1. Střely 25:21.

Sestava Lokomotivy: Ehrenberger (Šmíd) - Dobrovský, Macků, Mňuk, Vraspír, Broulík, Kalina - Lukáš Deml, Vladimír Deml, Kvasnička, Lustyk, Tlapák, Doubrava, Švec, Voleský, Hruška, Válek.

Sestava Komety: Škoda (David Mitáš) - Rokos, Teplý, Koráb, Jakub Mitáš, Hegr - Schauer, Filip Štefka, Michal Chmel, Radiměřský, Prchal, Schaffer, Geba, Víšek.

Hodnocení utkání:

Pavel Štefka, trenér Komety Polička: "Přijeli jsme oslabení a v průběhu zápasu měl střevní problémy ještě Petr Teplý. Chyba také byla, že se nechal David Rokos zbytečně vyloučit na deset minut. Ale především si myslím, že k tomu, abychom dnes byli šťastnější, nám chyběli hráči. My jsme měli 10 lidí a Třebová hraje dobře, takže fyzicky na tom byli dnes domácí lépe. Ve třetí třetině za stavu 2:2 jsme tempo hry udrželi. Soupeř takhle hraje, trochu nečistě. Vždycky to dopadá tak, že končíme zápas v devíti lidech a oni toho využívají. Nelíbí se mi to, ale je to jejich problém. Ještě navíc, když jim to rozhodčí umožní, tak s tím už nic nenaděláte. Jejich metr se mi dnes nelíbil. Nevylučovali za stejné zákroky. Například Petr Kvasnička strčil do hráče, ale jen proto, že to je on, tak se nevylučuje. Ale když tohle na naší straně udělal mladý kluk, tak jsme šli do tří. Takže i to rozhodlo."

Vladimír Deml, kapitán Lokomotivy Česká Třebová: "Přesilovky jsme dnes sehráli překvapivě dobře. Zatím jsme s nimi měli docela problémy, alespoň v uplynulých sezonách, ale dnes to bylo dobré. Do naší sestavy se skvěle zapracovávají mladí kluci, kteří určitě i tentokrát zvedli naší hru. Stoprocentně dnes na sebe narazili dva výborné mančafty a ta hra je už o něčem jiném. Ten hokejbal je potom pěkný, než když člověk musí útočit do pěti lidí stojících na modré čáře. Takhle se hraje dobře. Myslím si, že minule Alfa více běhala, než dnešní oba mančafty a z toho pramenili nějaké ty šance."

Autor: Bohuslav Stehno