3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Ze hřiště: Cementáři odvedli ostudnou práci, Kometa našla jedenáct děr v jejich „zdi“

Kometa rozdrtila v odvetě i Prachovice. Hráči Holcimu v domácí aréně nestačili na rozjeté útočníky Poličky a podlehli vysoko 2:11. Hosté se i díky zlepšenému výkonu ve druhé třetině posunuli znovu na druhé místo v tabulce 2. NHbL.

Že v Prachovicích umějí hrát hokejbal na druholigové úrovni, chtěli domácí hráči dokázat už od první minuty. Dobře napadali poličskou rozehrávku. Favorit z Poličky dlouho nedokázal na hru Holcimu odpovědět. Míčky při zakládání akcí obráncům létali nepřesně od hokejek a nenacházeli nabíhající útočníky. Pomohla až přesilová situace, v níž se nejlépe zorientoval Grubhoffer a Brož poprvé vylovil balónek ze sítě. Do střelecké listiny se zapsali i Prachovičtí. Ke srovnání výsledku první třetiny jim však výrazně pomohl brankář Komety Škoda. Živný na červené čáře lehce vystřelil na hostující oporu, jež si špatně postavila tyče a balónek tak prošel snadno okolo levého betonu do branky – 1:1. Na počátku 14. minuty se pak Poličští střelci konečně dostali do provozní teploty. Vyloženou šanci zahodil Geba a za chvíli domácí přispěchali s přečíslením dva na jednoho, které ale ke gólu nevedlo. Čtyři vteřiny před první sirénou pak z prostoru před brankou jen o milimetry minul klec Radiměřský.

Sedmkrát a stále neměli dost…

Jestliže v první části fungovala defenziva Prachovických skoro bezchybně, ve druhé části jakoby utnulo. Gólmana Brože muselo pořádně zabolet krční svalstvo, sedmkrát se musel otáčet za svá záda. Kanonádu nastartovala Štefkova družina po minutě. Syn trenéra Filip Štefka v rohu vybojoval balónek a předložil Grubhofferovi výborný pas, z kterého se nemýlil a razantně jej zasunul do svatyně „cementářů“. V náporu pokračovala za další dvě minuty Radiměřského lajna. Bek Holcimu chtěl osvobodit své spoluhráče ze sevření, balónek zachytil na modré Michal Chmel, který okamžitě nahazoval před domácí svatyni a mezi kruhy nádherně ze vzduchu tečoval lídr formace Radiměřský, jehož sražený míček se ještě odrazil od země a následně do pravého růžku branky. Čtvrtou trefu přidal na konto rudobílých aktivní Grubhoffer v přesilovce. Jeho parťák Štefka zabojoval o balónek u hrazení a opět ukázkově prostrčil na svého centra, který znovu zasunul jednoduše do klece – 1:4. Populární „Myllys“ měl prsty rovněž v pátém zápisu hostů. Ve 25. minutě se z jeho přihrávku na brankovišti gólově prosadil Schaffer. Ještě v téže minutě jediná instance domácích Brož perfektně lapil tutovou šanci Grubhofferovi. Málo platné. Na konci 28. minuty z kruhů prostřelil skrumáž těl Radiměřský a Brož našel míček až ve svatyni Prachovic. Za další minutu napodobil poličského mladíka probuzený šutér Geba, jemuž sólovou akcí připravil pozici pro skórování znovu Grubhoffer, který byl k neudržení. Jak se hraje v extralize předvedl ve 30. minutě kapitán Michal Chmel. Lídr rudobílého mančaftu se pustil do samotářského boje hluboko v pásmu Prachovic. U zadního mantinelu se zmocnil míčku, vyjel před branku, kde si ještě dovolil přehodit oranžovou „kouli“ na bekhend a skvostně se trefil do levého horního růžku. Gólman Brož jen zúčastněně přihlížel v němém úžasu.

Schaffer zdeptal brankáře Brože

Gólový den v Prachovicích ještě zdaleka nekončil. Po pěti minutách třetí periody napřáhl k ráně Schauer a vsítil z kruhů devátou branku Komety. Po jeho zásahu si mohl další kanadské body připsat jeho dlouholetý kamarád Karel Geba, ale veterán promarnil trojí příležitost, při které výborně zakročil Brož. Zahanbení hráči z městečka cementu alespoň ukázali svým fanouškům, že umějí střílet branky. Ve 40. minutě nahodil na Škodu Živný, jinak zeď v brance Komety neudržela balónek a pro Barvu byla dorážka snadnou záležitostí – 2:9. Za dvě minuty dovršili dvouciferný výsledek „Buldoci“. Jako nůž máslem prošel obranou Grubhoffer. Na kruzích zmátl protipohybem prachovického zadáka, naběhl před branku, kde nezištně nahrál před prázdnou klec Hanykovi, jemuž stačilo nastavit hůl. Poslední hřebík zatloukli do rakve hráčů ve fialových dresech Schauer se Schafferem. V poslední minutě hráli hosté oslabení, Roman Schauer odebral protivníkovi balónek a poslal ho lobem až na domácí modrou čáru, kam dobíhal Schaffer. Ten si pak v klidu vychutnal Brože, když nejprve naznačil střelu a pak potáhl míček do bekhendu a uzavřel tak skóre na neskutečných 2:11.

Fakta:

SK Holcim Prachovice – SK Kometa Polička 2:11 (1:1, 0:7, 1:3)

Branky: 11. Živný, 40. Barva – 7., 17. a 24. Grubhoffer, 19. a 28. Radiměřský, 25. a 45. Schaffer, 29. Geba, 30. Michal Chmel, 36. Schauer, 43. Hanyk. Vyloučení 6:5, navíc Dynter 5+OK, Jerusalém (oba HOL) 10+OK. Využití 2:5. Oslabení 0:1. Střely 17:42.

Sestava Prachovic: Brož – Ježek, Dynter, Horák, Živný, Hubáček – Dvořák, Jerusalém, Zídek, Sotona, Barva, Vrabec, Hanzl.

Sestava Komety: Škoda (David Mitáš) – Michal Chmel, Hegr, Teplý, Hanyk – Schauer, Grubhoffer, Schaffer, Filip Štefka, Radiměřský, Geba, Jakub Mitáš, Prchal.

Hodnocení utkání:

Pavel Štefka, trenér Komety: „V první třetině jsme hráli laxně. Pod dojmem toho, že hrajeme proti slabšímu soupeři, jsme málo běhali. Ve druhé části se to zlepšilo, vyhráli jsme ji 7:0. A potom už Prachovice přestaly hrát. Museli jsme ale na druhou třetinu změnit přístup k utkání. Kluci soupeře podcenili, nepřehrávali jsme ho. Neměli jsme ten náskok, který jsme mohli mít. Oni byli slabí a pomalí. Je pravda, že se ke konci hrálo trochu tvrději, ale nemyslím si, že by to přesáhlo nějaké meze. Jeden hráč domácích trochu vylétl, ale ten zákrok nebyl zákeřný. Možná tvrdší, ovšem ne tolik.“

Autor: Bohuslav Stehno