3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Ze hřiště: Bratři v rudém trikotu pomohli zlomit Letohrad

Kam dopadne Kometa, tam zničí vše, co se jí postaví do cesty. V sobotním duelu to odnesli hokejbalisté letohradského OEZu. Domů si od poličských „hradeb“ odvezli devítigólový příděl, čtyři góly zařídili bratři Chmelové.

Zápasy Komety a jejích soupeřů místy připomínají neúspěšné dobývání poličských hradeb ve středověku. Statistika je totiž v tomto ohledu jasná – tři utkání, tři vítězství, skóre 26:3. Pevnost domácí tvrze v sobotu přijeli vyzkoušet Letohradští, kterým se zatím příliš nedaří. Už v páté minutě překonal hostující obranu i s brankářem Grubhoffer po spolupráci s Petrem Chmelem – 1:0. Podruhé zmrazil borce OEZu v probíhající osmé minutě právě kanonýr posledních dní Petr Chmel. Druhou branku si opora domácích schovala na 20. minutu. Vzápětí přispěchal s dalším zásahem Radiměřský a Poličští po zisku uklidňujícího vedení 4:0 poprvé v sezoně poslali do klece Davida Mitáše. Petr Chmel měl prsty rovněž v páté brance Komety, kterou nakonec zařídil Rokos – 5:0. Ihned ale „stavaři“ kontrovali gólem Janďourka. Psala se 29. minuta, když zdecimovaného letohradského gólmana pokořil pošesté Boháček.

Pravý kapitán přispěl třemi body

Že spolupráce Michala Chmela a Petra Schaffera funguje bezchybně, se hosté přesvědčili ve třetím dějství. Sedmý gól tahle dvojka vymyslela v minutě pětatřicáté. Schaffer se do statistik zapsal jako asistent a staronový vůdce mužstva Michal Chmel skóroval. Domácího brankáře Davida Mitáše překonal Letohrad ještě jednou zásluhou Šourka – 7:2. Stejné role si oba aktéři Schaffer a Michal Chmel zopakovali ve 44.minutě. V přesilovce se do kombinace vložil ještě David Rokos, jenž přihrál Schafferovi a jako poslední se balónku dotkl Michal Chmel – 8:2. Tahoun borců v rudých dresech Michal Chmel si taktéž vyzkoušel, jaké to je být spojovacím článkem. Před devátou brankou mu přihrával Schauer a od kapitána se pak míček dostal k Radiměřskému, jenž čtyři vteřiny před koncem uzavřel utkání.

Fakta:

SK Kometa Polička – SK OEZ Testa Letohrad „B“ 9:2 (2:0, 4:1, 3:1)

Branky: 8. a 20. Petr Chmel, 21. a 45. Radiměřský, 35. a 44. Michal Chmel, 5. Grubhoffer, 26. Rokos, 29. Boháček – 27. Janďourek, 40. Šourek. Vyloučení 6:4. Využití 1:1. Střely 29:12.

Sestava Komety: Škoda (21. David Mitáš) – Rokos, Teplý, Michal Chmel, Koráb, Jakub Mitáš, Hegr – Geba, Schauer, Filip Štefka, Víšek, Boháček, Radiměřský, Schaffer, Grubhoffer, Petr Chmel, Prchal.

Sestava Letohradu: Novák – Janďourek, Kovář, Nožka – Häusler, Ptáček, Pirkl, Chmelíček, Černohous.

Hodnocení utkání:

Pavel Štefka, trenér Komety Polička: „Výkon byl dobrý. Kromě začátku, kdy jsme začali trochu ospale. Faktem je, že soupeř měl málo hráčů. Pak už fyzicky odpadali. Výsledek to samozřejmě také ovlivnil. My jsme hráli na patnáct lidí, takže jsme výsledek postupně zvýraznili. Mrzí mě, že jsme dnes udělali hloupé fauly a hráli ve třech. Letohradskému áčku se teď příliš nedaří, takže odsud putuje maximum jejich hráčů sem, plus je s nimi těch osm. Bojovali statečně, ale v takhle malém počtu se nedá hrát. V první třetině byli dobří. Solidně stříleli, hráli důrazně. Je znát, že trénují s prvním týmem. Hrají jako Hradec, jdou do těla. Potom ale dostali gól na 1:0. Ve druhé třetině jsme vedli 4:0 a zápas už vypadal celkem jasně.“

Autor: Bohuslav Stehno