3.místo v Extralize v sezóně 1999/2000, Mistr 2.NHbL - Východ v sezóně 2002/2003 a 2008/2009

Český Pohár: Medvěd padl až po dvou výstřelech Hegra

Tragický výkon předvedli hráči Komety v prvním duelu letošního ročníku Českého poháru. Přesto na úvod Poličští vyřadili z pavouka pardubické Medvědy v poměru 3:1 a postoupili do čtvrtého kola.

V den státního svátku „Buldoci“ vstoupili do Českého poháru. Klub ze Svitavska byl přímo nasazen do třetího kola, kam mu los přiřknul příjemného soupeře – Medvědy z Pardubic. Měla to být perfektní podívaná a s vysokým skóre. Kdo však očekával podobný scénář, musel být zklamán. Tým ze dna 1. Oblastní ligy brzy zjistil, že tentokrát není poličský „beton“ tak pevný jako je tomu v ligových zápasech. První ale útočili hosté. Už v čase 2:01 dokonale Schaffer zmátl domácího zadáka, přihrál na modrou Hegrovi a ten našel v hradbě těl mezírku, kterou balónek propadl do sítě – 0:1. Namlsaný obránce se pustil na další výlet dopředu v páté minutě. Neohroženě projel celé obranné pásmo Medvědů a z překvapivé střely jen těsně minul. Devátá minuta znamenala první ohrožení pro hostující branku. Nečas dokázal obelstít beka v rudém dresu a jen poličská zeď v kleci jménem Škoda zabránila nejhoršímu. Od té chvíle nápor pardubického celku zesílil. Přispívala k tomu hlavně prostupná obrana a laxní rozehrávka ve vlastním pásmu.

Outsider se bránil útokem

Zhurta začali Medvědi druhou patnáctiminutovku. Už za šestačtyřicet vteřin ve dvojité šanci domácí forvardi opět prověřili Škodovu koncentraci. Ve sedmnácté minutě se k poličské svatyni nebezpečně rozběhl Veselík, ale šanci z brejku mu parádním skluzem sebral Schaffer. O minutu později poslal další vizitku Veselíkův spoluhráč Nečas. Neuběhla ani minuta a unikajícího Veselíka musel faulem zastavit Koráb.Odměnou za aktivitu byl domácím gól ze dvacáté minuty. Němec v přesilovce nahodil na branku, poskakující balónek ze vzduchu trefil Ziegler – 1:1. Vyrovnaný stav se ale nelíbil dvojici Prchal – Radiměřský. Prnvě jmenovaný zavezl míček do útočné třetiny a na podnosu předložil svému centrovi jednoduchou trefu. Svištící oranžovou kouli Radiměřský s přehledem zasunul mezi Jeřábovy chrániče a poslal hosty zpět do vedení - 1:2. Nervozita, nepřesnosti a nedorozumění v obraně pak ale dále srážely utrápený projev Komety. Až ve třicáté minutě zavelel k nápravě znovu v pohodě hrající Hegr. Zkušený obránce si po buly obhodil protihráče a prostřelil gólmana Medvědů.

Třetí třetina se i přes špatný výkon nesla v režii hostující Komety. Ve 35. minutě mladíček Štefka našel na brankovišti volného Pražana a jeho teč jen o centimetry skončila mimo tři tyče. Za další dvě minuty si připsal další střelecký pokus Hegr. Z kruhů ale jen přestřelil Jeřábovu klec. Neatraktivní duel pak zakončil nevyužitou šancí smolař utkání Teplý. Dokázal se uvolnit, vyjel před branku ale v tísni si nedokázal lépe srovnat mušku, a tak se gólový stav v měření sil Davida s Goliášem nezměnil.

Fakta:

HBC Medvědi Pardubice – SK Kometa Polička 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 20. Ziegler – 3. a 30. Hegr, 21. Radiměřský. Vyloučení 0:2. Využití 1:0. Střely 23:28.

Sestava Medvědů: Jeřáb – Jan Kmoníček, Kabeláč, Němec, Zahradník, Pelcman – Borovec, Veselík, Nečas, Nešický, Ziegler, Tomáš Kmoníček, Lukáš Kmoníček, Holub.

Sestava Komety: Škoda – Pražan, Hegr, Koráb, Teplý, Jakub Mitáš – Filip Štefka, Tobiáš, Boháček, Prchal, Schaffer, Radiměřský.

Hodnocení utkání:

Pavel Štefka, trenér Komety Polička: „Na tento zápas  nebyla v sestavě spousta stálic. Ale utkání splnilo účel, zahráli si kluci, kteří nesehrají jinak tolik minut. Počítal jsem s tím, že tentokrát to nebude velká sláva, ale očekával jsem tedy větší kvalitu. Někteří hráči budou muset přidat do příštích utkání. Rozhodně si ale myslím, že ligové střetnutí s Českou Třebovou bude o mnoho jiné. Všichni k tomuto duelu přistoupí zodpovědněji a podají lepší výkon. Dnes byla naše hra neurovnaná právě i tím, že nastoupili borci, kteří jinak nedostávají tolik prostoru ve hře. Někteří se připojili k týmu vůbec poprvé, například Vojta Tobiáš. Snažil se, ale zatím má ještě čas. Emoce na střídačce jsem v tomhle pohárovém duelu příliš krotit nemusel, brali jsme to trochu jako takový „pouťový“ zápas. Ovšem v dalším kole už jistě dostaneme silného soupeře, takže pokud to okolnosti dovolí, pojedeme v kompletní. Vypadá to, že zřejmě dostaneme Heřmanův Městec. Pokud se opravdu sejdeme v plné síle, tak šanci máme. Vloni jsme s nimi hráli, sice prohráli a poté i play-off. Ale není to nepřekonatelná překážka. Záleží na tom, jak k tomu přistoupí oni. Pokud postaví základní sestavu, bude to už utkání na úrovni.

Autor: Bohuslav Stehno